Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Przepiękny renesansowy zamek w Przecławiu

przez Posted on 0 No tags 0

Był taki czas, kiedy Polska usiana była dworkami, dworami i pałacami. Szlacheckie i magnackie rezydencje urzekały pięknem i dobrą architekturą. Niestety, rozliczne wojny doprowadziły do tego, że wiele z tych budowli zostało zniszczonych. Z kolei te, którym udało się przetrwać historyczne zawieruchy, często popadały w ruinę wskutek niewłaściwego zarządzania.

Crystal House

Crystal House

I choć wiatry historii mocno wiały na terenie naszego kraju, to są takie rezydencje, pałace i zamki, którym przywrócono świetność. Jedną z nich jest zamek w Przecławiu, który niedawno trafił do oferty mojej firmy  Crystal House.

Crystal House

Crystal House

Kilka słów o Przecławiu

Przecław to nieduże, urokliwe miasteczko położone na południowym wschodzie Polski wśród malowniczych pagórków. Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pochodzi z XII w. Przez wiele lat należała ona do rodziny Ligięzów i to oni wybudowali pierwszy drewniany dwór. Na jego miejscu murowany obiekt wzniósł Andrzej Koniecpolski.

Crystal House

Crystal House

Przepiękna renesansowa rezydencja

Elegancki Przecławski Kompleks Zamkowo–Parkowy to jedno z najcenniejszych miejsc zabytkowych regionu mieleckiego i Podkarpacia, które urzeka niepowtarzalną atmosferą i luksusem.

Crystal House

Crystal House

Zamek znajduje się na wzgórzu, powyżej doliny Wisłoki. Ta jedna z najpiękniejszych renesansowych rezydencji arystokratycznych w Polsce jest położona w 10-hektarowym malowniczym parku w stylu angielskim, z dala od zgiełku miasta. XVI-wieczna budowla wraz z XIX-wieczną oficyną zachwyca oryginalnym wystrojem zabytkowych wnętrz. Obecnie obiekt działa jako hotel, a jego wartość historyczna oraz zachowane w nim dzieła sztuki zobowiązują do zachowania najwyższych standardów. Część jest udostępniona do zwiedzania jako muzeum.

Crystal House

Crystal House

W odrestaurowanej XIX – wiecznej oficynie znajduje się pięć pokoi. Trzy z nich to apartamenty składające się z salonu, sypialni i łazienki, pozostałe dwa to pokoje dwusobowe z łazienkami. Wygodne i przytulne apartamenty ciepłą atmosferę zawdzięczają indywidualnie zaprojektowanemu, starannie dobranemu do wnętrz wyposażeniu oraz luksusowym detalom.

Crystal House

Crystal House

Zamek jest budowlą czterokondygnacyjną. W piwnicach znajduje się przestrzeń konferencyjna i eventowa, która idealnie sprawdzi się zarówno podczas wydarzeń biznesowych, jak i rodzinnych. Na parterze mieści się restauracja, kuchnia z pomieszczeniami technologicznymi oraz z zapleczem socjalnym zlokalizowana, a także pomieszczenia biurowe. Na piętrze można podziwiać komnaty o charakterze muzealnym, a także jeden z apartamentów, zaś na poddaszu zlokalizowano dwa apartamenty.

Crystal House

Crystal House

Ta fantastyczna nieruchomość to idealna okazja inwestycyjna dla kogoś, kto uwielbia zamkowe klimaty. Cena tej wyjątkowej rezydencji to 15 000 000 złotych.

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *