Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Jaeger-LeCoultre: najbardziej innowacyjna marka luksusowych zegarków!

Jaeger-LeCoultre to kolejna marka luksusowych zegarków, którą chciałbym Wam przybliżyć. Uznawana za jedną z najbardziej innowacyjnych marek świata, posiada w swoim portfolio naprawdę ciekawe czasomierze.

Master Grande Tradition Calibre 948, Jaeger-LeCoultre instagram

Trochę historii

Firma LeCoultre & Cie została założona w 1833 roku przez Antoine LeCoultre w Le Sentier – małym miasteczku w szwajcarskim Vallée de Joux. Szybko stała się znana jako „Grande Maison” szwajcarskiego zegarmistrzostwa – LeCoultre zgromadził wiele rodzajów rzemiosła w jednym miejscu.

Reverso Classic Duetto, Jaeger-LeCoultre instagram

W 1937 r. miała miejsce fuzja z francuskim zegarmistrzem Edmundem Jaegerem – dzięki temu powstała marka, która do dziś ma „in-house” 180 umiejętności wymaganych do stworzenia dobrego zegarka. Jaeger-LeCoultre słynie też z tego, że umiejętnie łączy tradycyjne sposoby wytwarzania zegarków z niesamowitą innowacyjnością.

Innowacja w świecie tradycji

Podobno Jaeger-LeCoultre opracował ponad 1200 indywidualnych kalibrów i posiada 400 unikalnych patentów, co czyni markę jedną z najbardziej innowacyjnych w świecie luksusowych zegarków. Dobrym przykładem są choćby zegarek Grande Complication, znany jako jeden z najbardziej skomplikowanych zegarków na świecie czy najmniejszy na świecie mechanizm nazwany Calibre 101.

Polaris Mariner Memovox, Jaeger-LeCoultre instagram

Ta innowacyjność jest czymś, co odróżnia Jaeger-LeCoultre od dość tradycyjnego świata luksusowych zegarków. Owszem, firma szanuje tradycje, ale jednocześnie nieustannie szuka nowych i coraz bardziej zdumiewających rozwiązań. W przypadku tej marki mamy do czynienia z zegarmistrzowską kreatywnością na najwyższym poziomie.

1000 Hour Test

Każdy zegarek Jaeger-LeCoultre przechodzi tzw. 1000 Hour Test. Jest to program wewnętrznej certyfikacji i obejmuje testowanie mechanizmu przed i po włożeniu do koperty zegarka. Grawerunek 1.000 Hour Control z tyłu obudowy oznacza, że test wypadł pozytywnie. Dodatkowo, każdy czasomierz otrzymuje gwarancję na 8 lat, ale biorąc pod uwagę jak porządnie i precyzyjnie są wykonane te zegarki, rzadko kto musi z niej korzystać.

Reverso Tribute Small Seconds, Jaeger-LeCoultre instagram

Ile kosztują zegarki Jaeger-LeCoultre?

Zegarki tak prestiżowej marki to nie są tanie rzeczy. Ceny za najbardziej ekonomiczne egzemplarze zaczynają się kilku tysięcy dolarów za sztukę, a najdroższe potrafią kosztować nawet kilkaset tysięcy dolarów, jak np. limitowany do 75 sztuk Gyrotourbillon, który ma na metce cenę 404 000 dolarów. 

Rendez-Vous Dazzling Shooting Star, Jaeger-LeCoultre instagram

PS. Dla tych, którzy szczególnie lubią czytać o zegarkach, już za tydzień będę miał artykuł o inwestowaniu w czasomierze w 2022 r.

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *