Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Top 5 prywatnych jetów w 2022 r.

Uwielbiam samoloty i latanie, a zwłaszcza w wersji „private jet”! Jako że dawno nie było na blogu żadnego artykułu o samolotach, postanowiłem to dziś nadrobić. Oto moje top 5 najciekawszych samolotów 2022 r.

5. Nextant 400XTi

Ten nieduży odrzutowiec idealnie sprawdza się na europejskich trasach. Jego zasięg to około 3 700 km, a prędkość przelotowa to blisko 830 km/h. To jeden z najszybszych małych jetów na naszym niebie, a jego parametry pozwalają na pokonanie trasy z Warszawy do Barcelony w ok. 3,5 godziny. W zależności od konfiguracji wnętrza, Nextant zabiera na pokład do 7 pasażerów oraz 3 osoby personelu pokładowego (2 pilotów i 1 stewarda / stewardesę).

airteamimages.com

4. Embraer Legacy 600

Nieco większy prywatny jet od brazylijskiego producenta to maszyna, która ma świetny stosunek jakości do ceny. Za jedyne 10 milionów dolarów można stać się posiadaczem średniej wielkości samolotu (14 miejsc dla pasażerów), o zasięgu do blisko 5 500 km i prędkości przelotowej 850 km/h. Za popularność tego modelu odpowiada też luksusowo wykończone wnętrze, a także możliwość odbywania transkontynentalnych podróży.

Aktug Ates

3. Cessna Citation Mustang

Cessna Citation Mustang to zupełne przeciwieństwo dwóch poprzednich samolotów. To naprawdę malutki, dwusilnikowy samolot, który na pokład zabiera raptem 5 osób oraz do 2 pilotów. Nie jest ani super szybki, ani nie dysponuje niesamowitym zasięgiem, ale za to jest kompaktowy, pozwala zaznać radości z pilotowania odrzutowca i nie wydrenuje kilkunastu milionów dolarów z kieszeni. Jego maksymalna prędkość przelotowa to 500 km/h, a jego zasięg – 2160 km.

Juergen Lehle

2. Embraer Phenom 300

Drugie miejsce na moim podium zajmuje Embreaer Phenom 300. Na pokład zabiera do 6 osób, a pilotować tę maszynę może 1 lub dwóch pilotów. Gdyby jednak okazało się, że jest więcej chętnych na podróż, do maszyny zmieścić się nawet 10 osób, ale warunki będą dalekie od komfortowych. Jego maksymalna prędkość przelotowa to 860 km/h.

Aktug Ates

1.  Cessna Citation X

Cessną Citation X przemierza nieba od blisko ćwierćwiecza – to średniej wielkości odrzutowiec, który może zabrać na pokład do 12 osób. Gdy debiutował, był jednym z najszybszych samolotów komercyjnych, a jego maksymalna prędkość 977 km/h nadal robi wrażenie. Tak samo jak maksymalny zasięg, który pozwala pokonywanie tras między Europą a USA.

Global Jet

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *