Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Villa Glamour: wyjątkowa inwestycja w Juracie

przez Posted on 0 No tags 0

Półwysep Helski to jedno z najpiękniejszych miejsc nad polskim morzem – Chałupy, Jastarnia, Jurata czy Hel to nazwy miejscowości, które zazwyczaj kojarzymy nie tylko z mapy, ale również z krótszych wypadów, czy dłuższych wyjazdów.

molo w Juracie

fot. Canva

Ten wąski (w najwęższym miejscu ma tylko 150 m szerokości) i długi na 35 km pasek lądu jest dla wielu z nas celem wakacyjnych podróży. Być może dlatego, że uważany jest za najpiękniejszy fragment polskiego wybrzeża. Jego północna strona to piaszczyste, szerokie, bałtyckie plaże, zaś od południa oblewają go wody Zatoki Puckiej, której zachodnia płytsza część jest szczególnie popularna wśród kitesurferów. Co ciekawe, Półwysep Helski to stosunkowo nowa formacja – jeszcze kilkaset lat temu był to ciąg piaszczystych wysepek bez lądowego połączenia.

plaża w Juracie

fot. Canva

Jurata – najmodniejszy kurort półwyspu

Ze wszystkich miejscowości Półwyspu Helskiego to Jurata jest tą najmodniejszą. Dawniej była częścią Jastarni, a jej nazwa podobno pochodzi od litewskiej bogini Jurata, która zakochała się w ubogim rybaku, co oczywiście – jak w morskich legendach – miało swoje opłakane konsekwencje: gniew władcy morza zabił ukochanego Juraty, a jej podmorski pałac obrócił w kupę bursztynowego gruzu.

molo w Juracie

fot. Canva

Juarata już w dwudziestoleciu była kurortem dla elit. W 1923 r. teren został wydzierżawiony przez spółkę, która zorganizowała tam najmodniejsze miejsce wypoczynku dla elit politycznych, intelektualnych, finansowych i artystycznych kraju. Zaporowe ceny domów sprawiały, że na zakup nieruchomości w tej okolicy mogli pozwolić sobie nieliczni, najlepiej sytuowani obywatele.

Po II wojnie światowej wypoczynkowe tradycje były kontynuowane w Juracie przez różne zakłady prace, które lokowały tu swoje ośrodki wypoczynkowe.

Villa Glamour – wyjątkowa inwestycja w Juracie

Villa Glamour to ekskluzywna inwestycja deweloperska nad polskim morzem, położona tuż przy promenadzie, otoczona lasami, a zarazem kilka kroków od plaży. Każdy element inwestycji został dokładnie przemyślany, tak aby całość stanowiła wyjątkową przestrzeń oferującą mieszkańcom jak najwięcej korzyści.

Villa Glamour Jurata

fot.Crystal House

Atutem inwestycji jest też jej funkcjonalność: rozbudowana infrastruktura (sklepy i punkty usługowe) oraz doskonała komunikacji. W pobliżu znajduje się stacja kolejowa Jurata, szlak rowery i droga prowadząca z Helu do Władysławowa.

Villa Glamour Jurata

fot. Crystal House

W 3-kondygnacyjnym budynku znajduje się tylko osiem apartamentów. Nowoczesna architektura, jasna kolorystyka z widocznym stylem glamour i najwyższej jakości materiały to nietuzinkowa propozycja dla osób ceniących komfort, jakość i nowoczesny design. Mieszkańcy mają do wyboru apartamenty o zróżnicowanym metrażu z przynależącymi do nich tarasami.

Villa Glamour Jurata

fot. Crystal House

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.