Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Bugatti otwiera swój salon w Polsce!

przez Posted on 0 No tags 0

Jak zapewne wiecie, jestem wielkim fanem luksusowych samochodów, dlatego niezwykle ucieszyła mnie informacja o tym, że Grupa Pietrzak będzie odpowiedzialna za otwarcie pierwszego salonu Bugatti w Polsce, tym bardziej, że to moi znajomi.

📸 Grupa Pietrzak

📸 Grupa Pietrzak

Pierwszy polski showroom Bugatti powstanie w Katowicach. Dla Grupy Pietrzak będzie to kolejna luksusowa marka w portfolio, w którym znajdują się już Ferrari, Maserati, Pagani i Koenigsegg. Salonowi towarzyszyć będzie autoryzowany serwis – co bez wątpienia ucieszy posiadaczy samochodów tej marki, którzy dotychczas musieli serwisować swoje samochody poza Polską.

📸 Grupa Pietrzak

📸 Grupa Pietrzak

W tym miejscu warto wspomnieć, że choć Bugatti do tej pory nie miało swojego oficjalnego przedstawicielstwa, to samochody tej marki od lat jeżdżą po polskich drogach. Ba! Związki Polski z Bugatti zaczęły się jeszcze w okresie międzywojennym – topowi kierowcy tego okresu korzystali z maszyn takich jak Bugatti jak Typ 35, 43 czy 44 startując w słynnym Wyścigu Tatrzańskim czy Grand Prix Lwowa.

Moje ulubione Bugatti

A skoro już piszemy o Bugatti, to nie byłbym sobą, gdy nie zrobił krótkiego przeglądu moich ulubionych aut tej marki. Oto one!

Bugatti Chiron

Przyspieszenie 0-100: 2,5 s.

Prędkość maksymalna: 420 km/h

To auto, które nastało po Veyronie. Chiron jest nie tylko zjawiskowo ładny, ale i piekielnie szybki. I ta prędkość maksymalna… tak, wiem, że u nas w Polsce nawet nie za bardzo jest gdzie się do tych czterech „paczek”rozpędzić, ale pomarzyć zawsze można.

fot. Bugatti

Bugatti Veyron

Przyspieszenie 0-100: 2,5 s.

Prędkość maksymalna: 430 km/h

Starszy brat Chirona i niegdyś najszybsze auto świata dopuszczone do jazdy po drogach publicznych. Wyprodukowano jedynie 450 egzemplarzy tego auta, ale każdy z nich to istne dzieło sztuki.

fot. Bugatti

Bugatti Centodieci

Przyspieszenie 0-100: 2,4 s.

Prędkość maksymalna: 380 km/h (ograniczona elektronicznie)

Centodieci ma moc o około 100 KM większą od Chirona. Pod maską (a w zasadzie szklaną pokrywą) znajdziemy jednostkę W16 o pojemności 8,0 l i mocy 1600 KM. Co ciekawe, auto to jest o około 20 kg lżejsze od Chirona– widać, że świetnie przemyślano design w służbie osiągów. To model jubileuszowy wyprodukowany na 11o urodziny marki limitowany do 110 egzemplarzy.

📸 Bugatti Centodieci

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *