Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Rolex GMT Master II 2022 – luksusowy przedmiot pożądania

Jakiś czas temu Rolex pokazał nową kolekcją zegarków na bieżący rok. Wśród wielu ciekawych modeli zawiesiłem dłużej oko na GMT-Master II i to jemu poświęcę mój dzisiejszy wpis. Z ciekawostek napiszę Wam, że obecnie praktycznie niemożliwe jest kupienie nowego zegarka czy nawet wpisanie się na waiting list, która w zasadzie zmieniła się w wishing list. Pomimo tego, udało mi się zamówić ten model i mam nadzieję, że otrzymam go szybciej niż za kilka lat.

Dlaczego Rolex?

Dla wielu (w tym piszącego te słowa) Rolex to synonim luksusowych zegarków, reklamowany m.in. przez takie sławy jak Roger Federer, George Clooney czy Tiger Woods. Szwajcarska marka znana jest przede wszystkim z takich swoich modeli jak Submariner, GMT-Master czy Yacht-Master. Klasyczna elegancja połączona z niezawodnością to cechy wyróżniające tę szwajcarską markę.

Firma została założona w 1905 r. przez Hansa Wilsdorfa i Alfreda Davisa. Żaden z nich nie  był zegarmistrzem, a Wilsdorf nawet nie był Szwajcarem. Panowie zajmowali się eksportem mechanizmów Hermanna Aeglera do Wielkiej Brytanii. Tam wkładali je do kopert produkowanych na miejscu i jako zegarki dostarczali do angielskich jubilerów. Początkowo jedynym oznaczeniem zegarków był grawer liter W&D wewnątrz mechanizmu. Po trzech latach panowie zarejestrowali znak towarowy Rolex, a cztery lata później przenieśli firmę do Szwajcarii.

GMT-Master II 2022

📸 Rolex

Rolex znany jest z wielu pionierskich rozwiązań – wodoszczelnej koperty, daty na cyferblacie czy pokazywania godziny w dwóch strefach czasowych jednocześnie. Zegarek z koroną miał na nadgarstku Sir Edmund Hillary podczas zdobywania Everestu. Rolex sprawdził się nie tylko w najwyższym miejscu na ziemi, ale również w najgłębszym – w 1960 r. umieszczony na zewnątrz batyskafu Trieste czasomierz znalazł się na głębokości blisko 11 km i przetrwał ciśnienie 110 MPa.

Rolex GMT-Master II

Produkowany od początku lat 80-tych GMT-Master II to jeden z ulubionych modeli fanów marki, który tym razem został pokazany w dość nietypowej wersji bo z koronką po lewej stronie. Poza tradycyjną wskazówką godzinową, minutową i sekundową, GMT-Master II jest wyposażony we wskazówkę z końcówką w kształcie grotu strzały, która obiega tarczę w ciągu 24 godzin, a także w obracający się w obie strony pierścień ze stopniowaniem 24-godzinnym.

GMT-Master II 2022

📸 Rolex

Dzięki wskazywaniu godziny przy użyciu tradycyjnych wskazówek godzinowej, minutowej i sekundowej, zakończonej trójkątem wskazówce 24-godzinowej, dwukierunkowemu, obracanemu pierścieniowi ze skalą 24-godzinną i ceramiczną wkładką Cerachrom, na zegarku GMT-Master II można odczytać czas jednocześnie w dwóch strefach: albo czas lokalny i referencyjny, albo czas lokalny i w alternatywnej strefie czasowej. Data, wskazywana na godzinie 9, jest synchronizowana z czasem lokalnym.

GMT-Master II 2022

📸 Rolex

„Oko cyklopa” jest to jednym z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych elementów zegarków Rolex. „Oko cyklopa” powiększa aż 2,5-krotnie datownik na tarczy zegarka, ułatwiając tym samym odczyt daty. Za precyzyjne mierzenie czasu odpowiada kaliber 3285 wyposażony w sprężynę włosową Parachrom, zapewniającą większą wytrzymałość na wstrząsy i wahania temperatury. Jego rezerwa chodu to aż 70 godzin.

Ile kosztuje ten zegarek? Jego cena katalogowa to: 10 650 euro.

GMT-Master II 2022

📸 Rolex

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.