Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Inwestycja apartamentowa na Starym Wilanowie

przez Posted on 0 No tags 0

O Wilanowie bardzo lubię pisać, bo to dzielnica bliska mojemu sercu. Dziś chciałbym zaprezentować Wam wyjątkową inwestycję, która pojawiła się w ofercie mojej firmy Crystal House i jest dostępna tylko u nas!

Kilka słów o historii

Większości z nas Wilanów kojarzy się przede wszystkim z dwoma rzeczami: przepięknym pałacem wilanowskim i nowoczesnymi osiedlami z wyższej półki na Błoniach Wilanowskich. I to są bardzo słuszne skojarzenia. Jednak prestiżowy charakter ta dzielnica ma od lat i osoby szukające lokum w dobrej warszawskiej lokalizacji bardzo często rozważały zakup domu właśnie tutaj.

Sam Wilanów ma historię analogiczną do innych warszawskich dzielnic. Niegdyś osada o nazwie Milanów lub Milanowo była własnością przechodzącą z jednych możnych rąk do drugich, a życie płynęło w niej niespiesznie. Impulsem do rozwoju okolicy był oczywiście projekt króla Jana III Sobieskiego, czyli budowa letniej królewskiej rezydencji. To, co w początkowej fazie miało być niedużym dworem czyli Villa Nova właśnie (stąd dzisiejsza nazwa Wilanowa) z biegiem lat i kolejnymi rozbudowami stało się siedzibą godną europejskiego władcy, otoczoną pięknym ogrodem w stylu francuskim, własnym zwierzyńcem i terenami łowieckimi.

Mniej więcej od końca XIX w. Wilanów stał się  celem wycieczek weekendowych mieszkańców stolicy. Sielska okolica i bliskość rzeki przyciągały tłumy Warszawiaków szukających wytchnienia od trudów codziennego życia. Mniej więcej wtedy też powstał pomysł budowy kolejki do Wilanowa, którą ostatecznie przedłużono aż do Piaseczna przez Konstancin.

Sam Stary Wilanów w części zabudowanej domami jednorodzinnymi ma historię podobną do sąsiadującej z nim Sadyby – wiele domów zbudowano tu w okresie międzywojennym na poddanych parcelacji terenach. Oczywiście, wtedy było trochę mniej prestiżowo niż dziś – Wilanów był po prostu jeszcze jedną podmiejską osadą.

Dziś mieszkańcy willowej części doceniają przede wszystkim spokój i bliskość przyrody, a jednocześnie świetne połączenia drogowe i autobusowe z resztą stolicy. Do swojej dyspozycji mają też rozwiniętą infrastrukturę miejską: restauracje, muzeum, centra fitness, szpitale, przychodnie, sklepy, szkoły czy przedszkola.

Nowa inwestycja apartamentowa na Starym Wilanowie

Villa Nova to kameralna 4-apartamentowa luksusowa inwestycja znajdująca się przy ul. Piechoty Łanowej. To wyjątkowa propozycja nieruchomości klasy premium charakteryzująca się nowoczesną bryłą i najwyższym standardem wykończenia.

Apartamenty mają powierzchnię od 112 m2 do 191 m2. Ogromne przeszklenia doskonale doświetlą wszystkie pomieszczenia, a tarasy umożliwią spędzanie czasu na powietrzu na własnych warunkach. Wszystkie tarasy są dostosowane do założenia klimatyzacji oraz indywidualnego montażu telewizji satelitarnej z talerzem na dachu. Dodatkowo apartamenty wyposażono w instalacje umożliwiające zamontowanie rolet i systemu alarmowego.

Oddanie budynku jest planowane na maj 2022 r.

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.