Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Brabus 900 Rocket Edition: SUV-rakieta

Po supersamochodach takich jak Ferrari, Lamborghini czy Bugatti każdy spodziewa się niesamowitych osiągów. Nieco inaczej jest w przypadku SUV-ów, nawet tych najbardziej luksusowych – tu najważniejsza jest wygoda, przestrzeń i doskonałe wyposażenie. A w zasadzie było – wszystko zmieniło się kilka dni temu kiedy niemiecki tuner Brabus pokazał najszybszego SUV-a świata: Brabus 900 Rocket Edition, czyli Mercedes-AMG GLE63 S 4Matic+ Coupe.

📸 Brabus

📸 Brabus

📸 Brabus

Bestia nieujarzmiona

Mercedes-AMG GLE63 S 4Matic+ Coupé to naprawdę mocne auto: 4-litrowa jednostka V8 biturbo generująca 612 KM i 850 Nm na niejednym pasjonacie motoryzacji robiła ogromne wrażenie. Mimo tego Brabus postanowił pójść o krok dalej i stworzył potwora: pojemność wzrosła do 4,5 l, moc do 900 KM, a moment obrotowy do kosmicznych 1250 Nm.

📸 Brabus

📸 Brabus

📸 Brabus

📸 Brabus

Taka charakterystyka silnika musi przekładać się na osiągi – do setki “Rakieta” poleci w 3,2 s., a prędkość maksymalną 330 km/h osiągnie po ok. 23 s. Jednak, żeby możliwe było osiągnięcie maksymalnej prędkości Brabus 900 Rocket musi mieć 23-calowe felgi Brabus Monoblock “Platinum Edition”. Za przenoszenie mocy na wszystkie koła odpowiada 9-stopniowy automat. Co ciekawe, to nie jest ostatnie słowo tego auta bo prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie, a to oznacza, że z silnika da się wykrzesać jeszcze więcej mocy.

📸 Brabus

📸 Brabus

📸 Brabus

📸 Brabus

Diabelskie kolory

Kolorystyka i wygląda auta zostały idealnie dopasowane do jego charakteru. Agresywny wygląd podkreśla lakier “Superior Grey” a z krwistoczerwonymi akcentami na zewnątrz i w środku. Sporo jest też włókna węglowego, które wygląda po prostu świetnie. Jedyna rzecz, która niekoniecznie mi się podoba to podświetlone logo w grillu.

📸 Brabus

📸 Brabus

📸 Brabus

📸 Brabus

W środku raczej nie zaznacie spokoju – liczba czerwonych elementów nie sprzyja wyciszeniu, a wręcz przeciwnie stymuluje i pobudza. Co w sumie nie powinno dziwić, bo to nie jest auto do spokojnej jazdy, tylko do dynamicznego połykania kilometrów i zakrętów. Czarna skórzana tapicerka to jak zwykle świetne wzornictwo i topowa jakość.

Brabus informuje, że stworzy jedynie 25 egzemplarzy tego potwora w cenie ponad 380 tyś. euro każdy. Nie wiem, jak Wy, ale ja bym jeździł.

📸 Brabus

📸 Brabus

📸 Brabus

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *