Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Cannes Yachting Festival: jak zwykle najlepsza impreza dla pasjonatów łodzi

przez Posted on 0 No tags 0

Cannes Yachting Festival 2021 już za nami, więc – jak co roku – czas na małe podsumowanie ode mnie.

Tegoroczna edycja była pierwszym pokazem łodzi w Europie po covidowych lockdownach i cieszyła się ogromną popularnością. Liczba odwiedzających wyrównała liczbę gości w edycji 2019, która pod tym względem była rekordowa.

W show w sumie wzięło udział 575 wystawców, 620 łodzi (w tym 141 światowych pokazów) i 54 400 odwiedzających, z czego połowa gości przybyła z zagranicy. A wszystko po to, żeby znów podziwiać najpiękniejsze łodzie motorowe, żaglowe, jednokadłubowe i wielokadłubowe.

Dwa porty

Vieux Port został w całości przeznaczony dla łodzi motorowych. Wystawiono 480 łodzio długości od 3 do 50 metrów. Pojawiła się też nowość: przestrzeń zarezerwowaną dla łodzi w pełni elektrycznych lub hybrydowych takich marek jak Boote Marian, Candela Speed ​​Boats, E-Sense of Blue, Ecoline, Say Carbon Yachts, Vita Yachts i X-Shore, a także przystań dla wielokadłubowców motorowych.

Z kolei w Port Canto zacumowały żaglówki – ok. 110 łodzi o długości od 10 do 35 metrów, w tym 20 mających swoją światową premierę i zaprezentowanych po raz pierwszy.

Moje typy

Szczególne wrażenie zrobiły na mnie trzy marki. Tak więc, nie przedłużam wstępu i przechodzę do ich naprawdę krótkich opisów w myśl zasady, że zdjęcia mówią więcej niż słowa 😉

X-treme Yachts

Stocznia Holterman specjalizuje się w budowanych na zamówienie jachtach od 15 m wzwyż. Od ponad 50 lat jest liderem na rynku budowy wysokiej klasy jachtów, w których stawia na jakość i ekskluzywność. Wszystkie jachty wykonywane są „in-house”, dzięki czemu każdy z nich jest wyjątkowy i zaprojektowany zgodnie z życzeniami klienta. Tak właśnie powstaje seria X-treme.

📸 x-tremeyachts.com

📸 x-tremeyachts.com

📸 x-tremeyachts.com

Moon Yachts

Moon Yacht to zupełnie nowa jakość w świecie katamaranów, będąca odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na przestronne i spersonalizowane jednostki. Katamarany Moon Yacht oferują najlepsze warunki do wypoczynku. Taki dwukadłubowiec doskonale sprawdza się na morzach i oceanach, a połączenie nowoczesnego stylu z koncepcją tradycyjnej żaglówki gwarantuje niespotykany dotąd komfort. Moje serce skradł 18,5-metrowy Moon Yacht 60.

📸 moonyacht.pl

📸 moonyacht.pl

📸 moonyacht.pl

Italian Luxury Superyachts

Trzecia i ostatnia marka, którą chciałem Wam dziś przedstawić. Italian Luxury Superyachts to włoska stocznia, która tworzy wyjątkowe łodzie na zamówienie, w ścisłej współpracy z klientem. Innowacyjne rozwiązania, najlepsze materiały, luksusowe dodatki – wszystko po to, aby ostateczny produkt był spełnieniem marzeń osoby, która go kupuje.

📸 isayachts.com

📸 isayachts.com

📸 isayachts.com

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.