Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Niesamowity penthouse na Służewcu

Od kilku lat z coraz większym zainteresowaniem obserwuję to, co w nieruchomościach mieszkalnych dzieję się na terenie Służewca przemysłowego. Jeszcze na początku XXI w. w tej okolicy przeważały brzydkie budynki biurowe oraz chylące się ku upadkowi  fabryki i magazyny.

Jednak im bardziej Służewiec stawał się jednym z biznesowych centrów stolicy, tym bardziej do deweloperów dochodziło, że pracujący tu ludzie muszą gdzieś mieszkać (a najlepiej w pobliżu). A że miasto nie nadążało z usprawnianiem infrastruktury komunikacyjnej, ten przemysłowo-biurowy teren z każdym rokiem zyskiwał coraz więcej budynków mieszkalnych.

Służewiec, czyli Mordor po polsku

Czasy słusznie minione pozostawiły nam w spadku wiele terenów przemysłowych zlokalizowanych w bardzo atrakcyjnych zakątkach miasta. Służewiec Przemysłowy jest jednym z nich. I choć w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się  tor wyścigów konnych i eksperymentalnymi osiedla mieszkalne z wielkiej płyty, to ktoś, kto w latach 90-tych zapuszczał się w tę okolicę, widział przede wszystkim brzydkie magazyny i upadające jedna po drugiej fabryki dóbr wszelakich – Fabrykę Półprzewodników „Tewa”, Zakłady Urządzeń Dźwigowych, Fabrykę Podzespołów Radiowych „Elwa”, Zakłady Ceramiki Radiowej, Zakłady Mięsne „Służewiec” czy wreszcie Stołeczne Zakłady Wyrobów Skórzanych Przemysłu Terenowego „Argo”.

Ale zajmująca blisko 260 ha powierzchnia post-industrialna miała jedną ogromną zaletę – była położona blisko centrum miasta i stosunkowo dobrze z nim skomunikowana liniami tramwajowymi i autobusowymi. W zasięgu krótkiego spaceru znajdował się prestiżowy Stary Mokotów, a do centrum miasta można było w 20 minut. Pod koniec lat 90-tych dawne tereny przemysłowe pokazały swoje nowe oblicze – skuszeni zaletami lokalizacji deweloperzy na potęgę budowali coraz bardziej wypasione biurowce dla polskich i zagranicznych firm, głównie z branży usługowej i handlowej.

Statystyki powierzchni biurowych poszybowały, a na Służewiec każdego dnia samochodami, tramwajami, autobusami i pociągami jechały tysiące ludzi. Biurowe dogęszczenie było na tyle duże, że okolica zyskała żartobliwą nazwę “Mordoru na Domaniewskiej” ze względu na skojarzenia z krainą zamieszkiwaną przez tabuny orków.

Taki stan rzeczy nie mógł jednak trwać wiecznie. I zarządcy biur i pracujący tu ludzie narzekali na jednowymiarowość miejsca. Transport publiczny nie dawał rady, a wjazd samochodem do “Mordoru” i próba znalezienia bezpłatnego wolnego miejsca parkingowego stała się sportem ekstremalnym dla ludzi o stalowych nerwach.

Ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy i podjął jedyną słuszną decyzję: skoro dojazd do “Mordoru” to mordęga, może warto zaproponować ludziom możliwość zamieszkania w pobliżu pracy. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać świetne architektonicznie budynki o wysokiej jakości wykonania. Służewiec na nowo odnalazł swój balans i stał się w końcu dzielnicą bardo przyjazną ludziom.

Niesamowity penthouse

Właśnie tutaj, w apartamentowej części Służewca znajduje się niesamowity penthouse z widokiem na Tor Służewiec, który chciałbym Wam dziś pokazać. 

Nieruchomość liczy blisko 300 m2, dzięki czemu jest bardzo przestronna. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Galeria Mokotów, zaś dojazd do lotniska Chopina zajmuje około 7 minut. Pomimo bliskości warszawskiego centrum biurowego, okolica jest zielona i spokojna.

Jak to zazwyczaj w penthousie bywa, apartament położony jest na ostatnim piętrze, a winda wjeżdża bezpośrednio do holu do wyłączonej dyspozycji mieszkańców.

Świetnie zaprojektowany i urządzony lokal to propozycja dla miłośników nowoczesnego, minimalistycznego stylu. Drewno na podłodze, marmur w łazienkach i przytulne sypialnie sprzyjają relaksowi. Dodatkowo, wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane, a apartament posiada własne SPA wyposażone w saunę parową, fińską, infrared, wannę leczniczą oraz pokój relaksacyjny.

Nowy właściciel będzie miał do dyspozycji salon z jadalnią, funkcjonalną kuchnię, sypialnię główną master bedroom z garderobą i łazienką, trzy sypialnie z łazienkami, gabinet i pralnię.

Cena: 4 400 000 zł. Miejsca parkingowe dostępne za dopłatą w cenie 100 000 zł. 

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.