Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Stadnina Ostrobrzeg: idealna dla miłośników koni

przez Posted on 0 No tags 0

Pośród wielu sprzedawanych przeze mnie nieruchomości czasem trafiają się miejsca tak magiczne, jak to, które dziś dla Was opiszę. I choć każdy przechodzący przez moje miejsce apartament czy dom jest unikatowy, to nieruchomości takie, jak Stadnina Ostrobrzeg w Kadynach są o jeden poziom wyżej na mojej skali “fajności” dzięki temu, że mają dusze.

📸 Crystal House

📸 Crystal House

Trochę historii

Tutejsze okolice w średniowieczu należało do zakonu krzyżackiego i to właśnie rycerze z czarnym krzyżem na płaszczach ufundowali wieś Kadyny w XIII w. Przez setki lat przechodziła ona z rąk do rąk, aż w końcu w XIX w. trafiła pod skrzydła niemieckiego cesarza Wilhelma II.

📸 Crystal House

To właśnie cesarskiemu patronatowi Kadyny zawdzięczają szybki rozwój: tutejszy pałac stał się letnią rezydencją cesarską, a Scharfenberg (czyli Ostra Góra, która później zmieni się w Ostrobrzeg) pełnił funkcję pałacyku myśliwskiego.

📸 Crystal House

Obecni właściciele ze Skandynawii nabyli posiadłość pod koniec lat 80-tych XX w. i zamienili nieruchomość w jedną z najlepszych hodowli koni wyścigowych. Araby są tu hodowane od 20 lat i trzeba powiedzieć, że mają one idealne warunki: piękne stajnie, własna pasza z łąk i pól uprawnych, własne ujęcie wody a do tego unikatowy mikroklimat. Wysiłek hodowców został nagrodzony przyznanym dwukrotnie tytułem Krajowego Hodowcy Roku.

📸 Crystal House

Położenie

Stadnina Ostrobrzeg leży ok. 70 km od Gdańska i 15 km od Elbląga na Wysoczyźnie Elbląskiej. Pełne zwierzyny lasy i lekko pofałdowane pagórki dominują tutejszy krajobraz. Bliską stąd i do Zalewu Wiślanego i do nadmorskiej Krynicy Morskiej.

📸 Crystal House

Nieruchomość

Stadnina Ostrobrzeg to luksusowa posiadłość licząca ok. 60 ha. Na jej terenie znajduje się piękny, odrestaurowany dom, domek gościnny, budynki gospodarcze i trzy stajnie.

📸 Crystal House

Dom główny został wykończony w stylu skandynawskim – wewnątrz jest jasno i przestronie, a za wyjątkowo przytulną atmosferę odpowiada wykorzystane do wykończenia drewno.

📸 Crystal House

Na parterze znajduje się strefa reprezentacyjna z kuchnią, jadalnią, salonem z kominkiem i piwniczką na wino. Na piętrze zlokalizowano sypialnie i łazienki dla rodziny.

📸 Crystal House

Jeśli jesteście zainteresowani tą nieruchomością, piszcie do mnie na d.przewocki@crystalhouse.pl.

📸 Crystal House

📸 Crystal House

📸 Crystal House

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.