Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Czy własny hotel to dobry pomysł na biznes?

przez Posted on 1 No tags 8

Dobry pomysł na biznes zawsze jest na wagę złota. Gdy znajdujemy coś, co daje nam i radość i pieniądze (tak jak mnie daje pośrednictwo w handlu nieruchomościami), czerpiemy ogromną satysfakcję z pracy. Oczywiście własny biznes to wiele wyrzeczeń: praktycznie cały czas jest się w pracy i czegoś dogląda, a o pracy w systemie 9-17 można zapomnieć. Ale poczucie sprawczości, jakie się wtedy uzyskuje jest naprawdę fajne.

Czy własny hotel to dobry pomysł na biznes?

Jakiś czas temu w ofercie mojej firmy Crystal House pojawiła się bardzo nietypowa nieruchomość na wyłączność: to odrestaurowany, unikatowy zespół pałacowo-parkowy, w którym mieści się działający od 2018 r. hotel i spa, a także restauracja. To świetny pomysł na biznes dla kogoś, kto uwielbia organizować imprezy, świadczyć usługi hotelarskie na najwyższym poziomie i choć trochę zna się na kuchni. Tak wyjątkowy obiekt na pewno przyniesie dużo satysfakcji, a także całkiem dobre pieniądze, jeśli będzie odpowiednio zarządzany.

Co wchodzi w skład nieruchomości?

Zespół parkowo-pałacowy położony jest na Kujawach, około 15 km od Inowrocławia, 25km od Torunia i niewiele dalej od autostrady A1. Pałac, w którym znajdują się hotel, spa i restauracja powstał w latach 1845-1846. Zaprojektowano go w stylu neorenesansowym. Jest budynkiem o dwóch kondygnacjach i posiada wieżę; w parku była również kapliczka.

Podczas gruntownej odbudowy trwającej ponad 5 lat (2013-2018) budynek został pieczołowicie wyremontowany przy użyciu wysokiej klasy materiałów, a także wyposażony w najnowocześniejsze systemy, by był możliwie ekonomiczny w codziennej eksploatacji np. system pomp ciepła. Efektem końcowym jest powstanie 21 pokoi dla 44 gości w standardzie ****, wykwintnej restauracji oraz okazałej części barowej, a także reprezentacyjnego hallu wejściowego i sal konferencyjnych.

Nie można zapomnieć również o wyjątkowym SPA z sauną suchą i mokrą, grotą solna i jacuzzi oraz gabinetami masażu, zlokalizowanym w klimatycznych piwnicach wybudowanych z czerwonej cegły.

Pałac położony jest na terenie zabytkowego parku krajobrazowegoo powierzchni ponad 13ha. Znajduje się tu też piękny staw, a także niepodlegająca ochronie konserwatorskiej działka budowlana o powierzchni 9 700 m2.

Ile trzeba zainwestować, żeby zostać właścicielem tego niesamowitego miejsca? 12,9 milionów złotych. Myślę jednak, że dla pasjonata zabytków i hotelarstwa to wręcz wymarzona inwestycja  i wielka oszczędność czasu bo wszystko jest już gotowe.

1 Response
  • Paweł
    11 grudnia, 2018

    Dzień dobry.
    Czy obiekt obecnie funkcjonuje jako hotel, restauracja?

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *