Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Hiszpańska Marbella: miasto luksusu

przez Posted on 0 No tags 3

W dosłownym tłumaczeniu Marbella oznacza „piękne morze”. I w sumie wcale mnie nie dziwi ta nazwa, bo hiszpańska nadmorska Marbella jest po prostu piękna. To nieduże miasto jest jednym z najsłynniejszych (jeśli nie najsłynniejszym) kurortem nie tylko Hiszpanii, ale też Europy. Jeśli będziecie mieć szczęście, na ulicy spotkacie George’a Clooneya, Julio Iglesiasa czy Antonio Banderasa.

fot. Unsplash.com

Marbella jest miastem, którego gwiazda na dobre rozbłysła w latach 60-tych XX w., kiedy reżim Franco otworzył się na zagranicznych turystów. Atrakcyjne położenie, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, bliskość gór i łagodny klimat sprawiły, że z roku na rok miejscowość stawała się coraz popularniejsza. Warto wspomnieć o takich atrakcjach Marbelli jak stare miasto i liczne zabytki chrześcijański i islamskie, a nawet starożytne, Złota Mila (czyli odcinek drogi krajowej N340, wzdłuż której usytuowane są najbardziej luksusowe i najdroższe rezydencje), port Banus (w którym doba cumowania kosztuje nawet kilka tysięcy euro) czy przepiękne plaże.

Położenie

Marbella to część andaluzyjskiego Costa del Sol, na samym południu Półwyspu Iberyjskiego. Blisko stąd do Málagi, która znajduje się w odległości ok. 50 km. Dzięki temu Marbella jest świetnie skomunikowana – w Máladze jest lotnisko, z którego można dolecieć do każdego istotniejszego miasta w Europie. W odległości kilkudziesięciu km są też kasyna Gibraltaru.

Klimat Costa del Sol

Na Costa del Sol – Słonecznym Wybrzeżu słońce świeci przez cały rok. Ponad 320 słoneczne dni w roku sprawiają, że jest to najbardziej słoneczne miasto w całej Hiszpanii. Do tego klimat jest bardzo łagodny – najzimniejsze są grudzień, styczeń i luty, kiedy temperatura wynosi ok. 12-14oC. 20oC w listopadzie nie jest tu niczym zaskakującym.

fot. Unsplash.com

Narty w Sierra Nevada

Marbella leży u podnóża gór Sierra Blanca, ale to pobliska Sierra Nevada jest szczególnie atrakcyjna ze względu na liczne trasy narciarskie, głównie łatwe i średnie, choć jest też kilka czarnych. Ponad 100 km tras, doskonałe warunki śniegowe i duża ilość słońca sprawiają, że jest to jedna z najchętniej odwiedzanych stacji narciarskich w Hiszpanii.

fot. Crystal House

Pola golfowe

Tutejsze pola golfowe są słynne na cały świat. W tym kontekście nie powinno dziwić, że Costa del Sol jest czasem nazywana Wybrzeżem Golfa. Jest tu ponad 70 świetnie zaprojektowanych i perfekcyjnie utrzymanych pól golfowych, a klimat pozwala grać praktycznie cały rok.

fot. Crystal House

Nieruchomości

Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że nieruchomości w tej lokalizacji są bardzo drogie i bardzo pożądane. Metr kwadratowy kosztuje tu od kilku do kilkunastu tysięcy euro. Co ciekawe, coraz częściej w ofercie mojej firmy Crystal House pojawiają się domy i apartamenty położone właśnie tam, a Polacy chętnie kupują luksusowe domy na południu Hiszpanii.

fot. Unsplash.com

Do Marbelli z Crystal House!

Co prawda organizowanie wycieczek nie jest głównym obszarem działalności mojej firmy, ale zdarza nam się organizować wizyty dla klientów zainteresowanych zakupem nieruchomości na południu Hiszpanii. Wspólnie ustalamy, jakie miejsca odwiedzimy i które nieruchomości obejrzymy. Dajemy też sobie czas na relaks i bliższe poznanie andaluzyjskiej kultury, sztuki i gastronomii.

Dlatego wszystkich zainteresowanych zakupem apartamentu lub willi na pięknym południu Hiszpanii zapraszam do kontaktu ze mną. To rejon, który znam bardzo dobrze i który bardzo chętnie pokazuję, bo uwielbiam być w ciepłej i słonecznej Hiszpanii.

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.