Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Rezydencja na Starym Wilanowie

przez Posted on 0 No tags 0

Kilkukrotnie pisałem na blogu o Błoniach Wilanowskich i znajdujących się tam nieruchomościach, które trafiły do oferty Crystal House, ale dziś po raz pierwszy mam dla Was dom położony na Starym Wilanowie, czyli w willowej części tej dzielnicy. To jeden z najlepszych adresów w Warszawie, który od zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem kupujących. Tutejsze domy to w większości wille z ogrodem, z których część pamięta jeszcze czasy przedwojenne.

rezydencja wilanów

crystalhouse.pl

Kilka słów o historii

Większości z nas Wilanów kojarzy się przede wszystkim z dwoma rzeczami: przepięknym pałacem wilanowskim i nowoczesnymi osiedlami z wyższej półki na Błoniach Wilanowskich. I to są bardzo słuszne skojarzenia. Jednak prestiżowy charakter ta dzielnica ma od lat i osoby szukające lokum w dobrej warszawskiej lokalizacji bardzo często rozważały zakup domu właśnie tutaj.

rezydencja wilanów

crystalhouse.pl

Sam Wilanów ma historię analogiczną do innych warszawskich dzielnic. Niegdyś osada o nazwie Milanów lub Milanowo była własnością przechodzącą z jednych możnych rąk do drugich, a życie płynęło w niej niespiesznie. Impulsem do rozwoju okolicy był oczywiście projekt króla Jana III Sobieskiego, czyli budowa letniej królewskiej rezydencji. To, co w początkowej fazie miało być niedużym dworem czyli Villa Nova właśnie (stąd dzisiejsza nazwa Wilanowa) z biegiem lat i kolejnymi rozbudowami stało się siedzibą godną europejskiego władcy, otoczoną pięknym ogrodem w stylu francuskim, własnym zwierzyńcem i terenami łowieckimi.

rezydencja wilanów

crystalhouse.pl

Mniej więcej od końca XIX w. Wilanów stał się  celem wycieczek weekendowych mieszkańców stolicy. Sielska okolica i bliskość rzeki przyciągały tłumy Warszawiaków szukających wytchnienia od trudów codziennego życia. Mniej więcej wtedy też powstał pomysł budowy kolejki do Wilanowa, którą ostatecznie przedłużono aż do Piaseczna przez Konstancin.

rezydencja wilanów

crystalhouse.pl

Sam Stary Wilanów w części zabudowanej domami jednorodzinnymi ma historię podobną do sąsiadującej z nim Sadyby – wiele domów zbudowano tu w okresie międzywojennym na poddanych parcelacji terenach. Oczywiście, wtedy było trochę mniej prestiżowo niż dziś – Wilanów był po prostu jeszcze jedną podmiejską osadą.

rezydencja wilanów

crystalhouse.pl

Dziś mieszkańcy willowej części doceniają przede wszystkim spokój i bliskość przyrody, a jednocześnie świetne połączenia drogowe i autobusowe z resztą stolicy. Przez ostatnie 100 lat Warszawa tak się rozrosła, że niegdyś peryferyjna okolica jest dziś w granicach miasta.

rezydencja wilanów

crystalhouse.pl

Rezydencja na Starym Wilanowie

Nieruchomość, którą dziś chciałbym Wam zaprezentować to jednorodzinny o powierzchni blisko 620 m2 w rezydencjalnej części dzielnicy. Położony  na blisko 700-metrowej działce zapiera dech w piersiach starannym i bogatym wykończeniem. Sztukateria, stiuki, marmury – jeśli lubicie ten klimat, ten dom będzie dla Was niczym raj.

rezydencja wilanów

crystalhouse.pl

rezydencja wilanów

crystalhouse.pl

Na 4 kondygnacjach znajdują się wszystkie pomieszczenia, których w takich domu można się spodziewać: strefa reprezentacyjna z holem, salonem, otwartą kuchnią i gabinetem zajmuje cały parter. Pierwsze i drugie piętro to z kolei część prywatna – tu są sypialnie (w tym master bedroom z pokojem kąpielowym), pokoje gościnne i biblioteka. Pomieszczenia gospodarcze, bau i sauna zostały zaaranżowane w podziemiu.

rezydencja wilanów

crystalhouse.pl

rezydencja wilanów

crystalhouse.pl

Dom został wykończony w najwyższym standardzie – meble w zabudowie, porcelana i armatura łazienkowa najwyższej jakości, sprzęty Miele i Liebherr w kuchni, kute balustrady, drewniana stolarka drzwiowa i okienna.

Wisienką na torcie jest zadbany ogród dający dużo prywatności.

rezydencja wilanów

crystalhouse.pl

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.