Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Private jets, na które warto zwrócić uwagę w 2021 r.

przez Posted on 0 No tags 0

Dawno nie pisałem nic o samolotach, ale też i czasy nieszczególnie sprzyjają podróżom. Chociaż, są takie osoby, które nadal mogą latać w zasadzie bez przeszkód. Mowa o tych, którzy mają szczęście posiadać własny jet. Dla nich możliwości podróżowania są nadal nieograniczone (oczywiście pod warunkiem, że spełniają wszystkie wymogi pandemiczne). Dziś mam dla Was krótkie opisy trzech samolotów, które – moim zdaniem – idealnie sprawdzają się jako prywatne jety.

Gulfstream G650ER

Flagowy okręt (a właściwie statek powietrzny) w ofercie Gulfstream. Nie tylko luksusowy, ale też o świetnych parametrach lotu. Jego zasięg to ponad 7 500 mil (ponad 12 000 km), co oznacza, że samolot ten może pokonać cały Ocean Spokojny jednym lotem. Co więcej, to bardzo szybka maszyna – w 2017 r. jeden z tych samolotów pokonał trasę Nowy Jork – Tokio (11 000 km) w 12 godzin i 40 minut. Maksymalna wysokość przelotowa to 15 500 m.

gulfstream.com

gulfstream.com

Ten jet różni się od konkurencji m.in. tym, że wszystkie ustawienia w kabinie (temperatura, światło, rolety i rozrywka pokładowa) mogą być kontrolowane za pomocą aplikacji na telefon. W najbardziej “ciasnej” wersji zabiera na pokład 19 pasażerów.

gulfstream.com

gulfstream.com

Bombardier Global 7500

Bombardier 7 500 to model, który na rynku pojawił się w grudniu 2018 r. Rozwija prędkość 0,925 Macha i ma niesamowity zasięg – aż 14 260 km. Przestronna kabina o długości 16,5 m otrzymała nagrodę Red Dot Design Award. W 2018 r. był też największym business jetem (długość 33,9 m, długość kabiny 16,64 m).

bombardier.com

bombardier.com

W Bombardierze 7 500 zmieści się 17 pasażerów, którzy do swojej dyspozycji mają 4 strefy: główną sypialnię z prysznicem, jadalnię dla 6 osób, pełnowymiarowy kambuz (czyli kuchnię) i przestrzeń wypoczynkową z rozrywką pokładową.

bombardier.com

bombardier.com

W kontekście osiągów, ogromną zaletą tego samolotu jest jego niska emisyjność i oszczędne silniki.

bombardier.com

Embraer Phenom 300E

Mało kto pamięta, ale jednym z pionierów lotnictwa był Aleberto Santos-Dumont – Brazylijczyk, który w 1898 r. wykonał pierwszy kontrolowany lot w czymś na kształt samolotu. Można zatem powiedzieć, że brazylijski producent Embraer jest mocno zakorzeniony w tradycji lotniczej i nie powinno dziwić, że do dziś z taśmy produkcyjnych zeszło ponad 8 000 samolotów tej marki.

embraer.com

embraer.com

Embraer Phenom 300 to jeden z największych bestsellerów, jeśli chodzi o lekkie samoloty odrzutowe, a Embrear Phenom 300E (gdzie literka E oznacza enhanced – ulepszony) to kolejna emanacja popularnego jeta.

embraer.com

Kabina jest przestronna i ma dużo naturalnego światła, dzięki czemu pasażerowi lecą w naprawdę komfortowych warunkach. Ponadto, od modelu oznaczonego jako E dostępna jest wersja wyposażenia wnętrza znana jako Bossa Nova. Samolot został wyposażony w najwyższej klasy awionikę, dzięki czemu może być obsługiwany przez jednego pilota. Maksymalna prędkość to 834 km/h, a zasięg – 3 723 km. Zapomnijcie też o długich pasach startowych – ta maszyna potrzebuje niecałego kilometra, żeby wystartować i tylko 674 m, żeby wylądować.

embraer.com

embraer.com

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *