Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Siedlisko na Sulwaszczyźnie, czyli slow life po polsku

przez Posted on 0 No tags 0

Ostatnio pisałem dla Was tekst o zaletach mieszkania na południu Europy, więc dziś – dla równowagi – będzie coś z naszego rodzimego podwórka. W końcu, jak mówi porzekadło, “cudze chwalicie, swego nie znacie” 🙂 Zabieram Was zatem w podróż na Suwalszczyznę, gdzie znajduje się bohater mojego dzisiejszego wpisu, czyli przepiękne siedlisko w miejscowości Golubie Wężewskie. To oferta na wyłączność, którą prezentuję na stronie mojej firmy Crystal House.

www.crystalhouse.pl

www.crystalhouse.pl

Suwalszczyzna: nie tylko polski biegun zimna

Większości z nas Suwalszczyzna kojarzy się z niskimi temperaturami zimą i umiarkowanym ciepłem latem. Ale ta kraina geograficzna to znacznie więcej niż tylko polski biegun zimna. Ten północno-wschodni rożek Polski to przede wszystkim przepiękna przyroda, zaskakująco dużo zabytków, spokój, cisza i bardzo mało turystów. Innymi słowy, idealne miejsce do mieszkania dla kogoś, kto marzy o życiu zgodnym z zasada slow life. 

www.crystalhouse.pl

www.crystalhouse.pl

Tym, co mnie urzeka na Sulwaszczyźnie jest jej polodowcowy krajobraz – łagodnie pofalowany, z pagórkami, jeziorami i oczkami wodnymi. Wiele tu rezerwatów przyrody, są też parki narodowe: Biebrzański Park Narodowy i Wigierski Park Narodowy, a także dwa parki krajobrazowe: Puszczy Romnickiej i Suwalski. Krótko mówiąc, Suwalszczyzna jest jednym z najpiękniejszych regionów w naszym kraju.

www.crystalhouse.pl

www.crystalhouse.pl

Siedlisko w Golubiach Wężewskich

Nieruchomość, którą dziś chciałbym Wam zaprezentować, to dawne siedlisko położone administracyjnie w miejscowości Golubie Wężewskie. To stara – bo lokowana w XVI w. – wieś, która została założona jako lenny majątek ziemski.

Siedlisko to kilka budynków, które w latach 2001-2002 przeszły gruntowną modernizację. Znajdują się one w samym centrum liczącej aż 19,5 ha działki. Warto od razu wspomnieć, że w pobliżu budynków znajduje się malowniczy staw o powierzchni 1,5 ha.

www.crystalhouse.pl

www.crystalhouse.pl

W dwóch budynkach – domu głównym (230 m2) i domu gościnnym (166 m2) – jest w sumie 8 pokoi i 6 łazienek. A to oznacza, że nieruchomość idealnie nadaje się nie tylko na całoroczny dom, ale też na agroturystykę. Tym bardziej, że obecni właściciele przygotowali instalacje pod większą liczbę pomieszczeń gościnnych.

Ogromną zaletą siedliska jest jego tradycyjny charakter – piece kaflowe, odkryte belki dachowe czy kominek – i nawiązujące do wiejskich tradycji wykończenie.

www.crystalhouse.pl

www.crystalhouse.pl

Cena za możliwość życia w trybie slow: 2 850 000 PLN.

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *