Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Nowa i nigdy nie zamieszkana luksusowa willa modernistyczna w Podkowie Leśnej

przez Posted on 0 No tags 0

W mojej pracy pośrednika luksusowych nieruchomości bardzo często trafiam na niezwykłe mieszkania, apartamenty, wille czy rezydencje. Jednak od czasu do czasu nawet mnie – a widziałem niejedną wspaniałą nieruchomość – zapiera dech w piersiach na widok niesamowitego domu. Dokładnie tak było tym razem, gdy do oferty mojej firmy Crystal House trafiła na wyłączność spektakularna modernistyczna willa położona w podwarszawskiej Podkowie Leśnej.

Crystal House

Crystal House

Podkowa Leśna – jedna z najbogatszych gmin w Polsce

O tym, że najbogatsi Polacy kupują swoje domy i rezydencje w miejscowościach położonych wokół stolicy wiadomo nie od dziś. Milanówek, Konstancin-Jeziorna, Anin czy Podkowa Leśna to tylko kilka adresów, gdzie dochód na głowę mieszkańca znacznie przekracza średnią krajową. Spośród wszystkich wymienionych przeze mnie najwyżej na liście najbogatszych polskich gmin jest pośrednia bohaterka mojego dzisiejszego wpisu, czyli Podkowa Leśna. Zajmuje ona 15 miejsce i jest w zasadzie najwyżej lokowaną gminą mazowiecką – Warszawy nie liczę, bo stolica “gra” w zupełnie innej lidze.

Crystal House

Crystal House

Skąd takie gminne bogactwo? Odpowiedź jest prosta – od wielu lat Podkowę Leśną na swoje miejsce na ziemi bardzo często wybierają najbogatsi z bogatych. Dlaczego? O tym w kolejnej części mojego wpisu.

Kilka słów o  powstaniu Podkowie Leśnej

Podwarszawska Podkowa Leśna jest położona ok. 30 km na zachód od centrum Warszawy. Za początek miejscowości należy uznać rok 1925 – to właśnie wtedy powstaje spółka “Miasto-ogród Podkowa Leśna”, której celem było wybudowanie nowego miasta na terenach należących do przemysłowca Stanisława Lilpopa (tego od słynnej firmy “Lilpop, Rau Loewenstein”, największego zakładu przemysłowego międzywojennej stolicy). Położenie nie było przypadkowe – przez tereny Podkowy przebiegała nowo wybudowana trasa Elektrycznej Kolei Dojazdowej, co czyniło z niej bardzo atrakcyjną lokalizację.

Crystal House

Crystal House

Ponieważ Podkowa w zamyśle miała zostać wybudowana zgodnie z koncepcją miasta-ogrodu Ebenezera Howarda, plan urbanistyczny stworzony przez słynnego architekta międzywojnia Anotniego Jawornickiego przewidywał stworzenie koncentrycznych ulic-alei dookoła dworca kolejki. Poniekąd od ich układu wzięła się nazwa Podkowa – siatka ulic przypomina nieco to końskie obuwie.

Przeważać miała zabudowa niska, jednorodzinna. I tak też się stało. Dzięki temu, ponad 50 lat później, w 1981 r. miejscowość została wpisana do rejestru zabytków ze względu na swój układ urbanistyczny, zabudowę i zieleń. W Podkowie jak nigdzie w Polsce możemy obserwować ewolucję polskiej architektury międzywojnia.

Crystal House

Crystal House

Niesamowita modernistyczna rezydencja

Modernistyczna rezydencja, którą mam ogromną przyjemność dziś Wam przedstawić, to bezpośrednie nawiązanie do historii miejscowości. To zupełnie nowa i nigdy nie zamieszkana nieruchomość o powierzchni ponad 450 m2 położona na działce liczącej 6 000 m2.

Dom jest w pełni wykończony i nigdy nie był zamieszkany. Styl, w jakim został wybudowany, ale też dekoracja wnętrz, użyte materiały (drewno egzotyczne, kamień) i ogromne przeszklenia czerpią garściami z przedwojennych modernistycznych willi. To miejsce, która przypadnie do gustu ludziom kochającym przestrzeń i bliskość natury, która niemal wchodzi do środka.

Crystal House

Crystal House

Crystal House

Przestronny hall, półotwarta kuchnia z gruntowymi blatami i sprzętem Miele, salon z jadalnią, salon kominkowy, pokój kinowy, pokój gościnny i łazienka to znajdująca się na parterze część reprezentacyjny. Domowe zacisze znajduje się na pierwszym piętrze – są tu trzy sypialnie (w tym master bedroom z pokojem kąpielowym i garderobą), łazienka i biblioteka.

Warto wspomnieć o tym, że willa posiada podziemny ogrzewany garaż na 6 samochodów, basen na wolnym powietrzu, windę a także przepiękny zadbany ogród ze starodrzewem dębowym.

To naprawdę wyjątkowy dom!

Crystal House

Crystal House

Crystal House

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *