Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Resturacja Nusr-Et: najlepszy turecki rzeźnik!

przez Posted on 0 No tags 0

Dawno nie pisałem nic o doskonałym jedzeniu, więc dziś na tapet biorę restaurację Nusr-Et. Odwiedziłem ją przy okazji mojej obecnej podróży do Dubaju i muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem. To istny raj na ziemi dla wszystkich miłośników najlepszego mięsa (do których i ja się zaliczam), więc zanim napiszę coś więcej od razu polecam Wam to miejsce bo naprawdę warto. Ale po kolei.

Nusr-Et jedzenie

fot.Nusr-Et

Nusr-Et jedzenie

fot.Nusr-Et

Nusret Gökçe: człowiek, który pokochał dobre mięso

Nusret Gökçe, znany jako Salt Bae to turecki rzeźnik, chef i restaurator pochodzenie kurdyjskiego. Urodzony w wielodzietnej rodzinie, od wczesnych lat musiał pomagać rodzicom. Z tego względu jako nastolatek przerwał szkołę i rozpoczął pracę jako pomocnik pewnego stambulskiego masarza.

Nusr-Et jedzenie

fot.Nusr-Et

Jego przydomek – Salt Bae – wziął się ze sposobu (dość nietypowego), w jaki soli mięso. W jednym z filmików sól z opuszków jego palców najpierw ląduje na przedramieniu, a dopiero potem na mięsie. Taki sposób zaprezentował w jednym z wielu nagranych przez siebie materiałów o wdzięcznym tytule “Ottoman Steak”.

Nusr-Et jedzenie

fot.Nusr-Et

Nusret jest właścicielem sieci restauracji serwujących doskonałe mięsne dania. Jego lokale znajdują się m.in. w rodzinnym Stambule, Ankarze, Dosze, Miami czy Nowym Jorku, a ich progi często przekraczają możni tego świata, celebryci i sportowcy – choćby Neymar, Leonardo DiCaprio czy Puff Daddy. Nusr-Et to butikowy concept-steakhouse, który wyróżnia nie tylko jedzenie, ale doskonały serwis.

Nusr-Et jedzenie

fot.Nusr-Et

Nusr-Et: menu

Podczas mojej wizyty w restauracji miałam okazję skosztować jednego z najlepszych steaków, jakie kiedykolwiek jadłem. Jako side-dish wybrałem sałatę – wprost doskonałą, jak się okazało. Oczywiście, w karcie znajdziecie też wiele innych dań: począwszy od przekąsek takich jak tatar czy carpaccio wołowe, przez sześć rodzajów sałaty aż po wyśmienite mięsa – asado, antrykot, niesamowite wręcz steaki, ale też jagnięcinę, burgery czy sucuk. Nie brak też typowych tureckich słodyczy: baklawy czy sobiyet.

Nusr-Et jedzenie

fot.Nusr-Et

Nusr-Et jedzenie

fot.Nusr-Et

Moje wrażenia

Napisałem to już na samym początku, ale powtórzę to raz jeszcze: to miejsce, które bez wahania polecę każdemu miłośnikowi mięsa, ale też tym, którzy za mięsem nie przepadają. Podejście do produktu i szacunek do niego, niezrównany serwis i zaskakujące połączenia to siła tego miejsca. Nie bez znaczenia jest też osobowość Nusreta – otwarta i szalona. Jego pasję i oddanie dobremu jedzeniu czuć na każdym kroku.

Nusr-Et jedzenie

fot.Nusr-Et

Nusr-Et jedzenie

fot.Nusr-Et

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *