Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Helikopterem szybko i komfortowo do celu

O helikopterach i możliwościach, jakie oferują chciałam napisać od dawna. To szybki, bezpieczny i bardzo komfortowy środek transportu, dzięki któremu droga do celu jest przyjemna i pełna (tylko dobrych) wrażeń. W Polsce liczba samochodów rośnie niewspółmiernie szybko do liczby nowych kilometrów dróg szybkiego ruchu. A to często oznacza, że zamiast mknąć szybko do celu równą jak stół autostradą, stoimy godzinami w korku, a czas podróży bardzo się wydłuża.

Na takie sytuacje najlepszy jest transport lotniczy, a konkretnie helikopterowy.

Helikoptery w służbie lotnictwa cywilnego

Być może to Was zaskoczy, ale jako pierwszy pomysł na helikopter miał… Leonardo da Vinci. Jednak pierwszy lot śmigłowca miał miejsce dopiero kilkaset lat później, czyli w 1907 r. Konstruktorem tej maszyny latającej był niejaki Paul Cornu, francuski producent rowerów. Kolejne 29 lat trzeba było czekać na śmigłowiec, który nie tylko wzniesie się nad ziemię, ale też da sobą pokierować.

Początkowo maszyny te były wykorzystywane głównie w wojsku, jednak z czasem zaczęły je wykorzystywać też inne służby, aż w końcu trafiły do lotnictwa cywilnego, gdzie służą zazwyczaj jako powietrzne taksówki dla ludzi o bardzo zasobnych portfelach lub jako prywatny środek transportu dla osób jeszcze lepiej sytuowanych.

Dlaczego helikopter jest lepszy niż prywatny jet?

To oczywiście trochę przewrotne pytanie, bo jak zawsze odpowiedź zależy od tego, na jaką odległość chcemy się przemieścić. Jednak na krótkie dystanse nie mają sobie równych. Są bardzo szybkie, nie potrzebują drogi startowej i mogą lądować praktycznie wszędzie.

Co więcej, praktycznie każdy, kto ma warunki i kocha latać, może pobyć licencję pilota śmigłowca i połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli hobby z szybkim przemieszczaniem się. Niemniej to nie jest tanie hobby – godzina lotu śmigłowcem to koszt nawet 1,5 tys. zł, a koszt zdobycia licencji to ok. 70 tys. zł.

Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że już w 2016 r. w Polsce było zarejestrowanych 195 prywatnych śmigłowców i liczba ta bardzo szybko rośnie. Popularność tzw. general aviation czyli małego lotnictwa jet coraz większa. To z kolei przekłada się na powstawanie firm, które świadczą usługi lotnicze dla osób, które chcą korzystać z dobrodziejstwa takiej formy transportu, ale nie chcą mieć śmigłowca na własność.

Sky Poland: topowa firma general aviation w Polsce

O Sky Poland postanowiłem napisać nie dlatego, że to firma mojego kolegi 😉 ale dlatego, aby pokazać Wam, jakie usługi świadczą tego rodzaju biznesy. Ich oferta to przede wszystkim wynajem helikoptera, loty biznesowe, air taxi i loty widokowe. Flota jest nowoczesna, a piloci doświadczeni. Ponieważ jest to usługa dla dobrze sytuowanych osób, to najważniejszy jest komfort: wszystkie maszyny są wyposażone w najwyższej jakości słuchawki lotnicze, klimatyzację oraz radio CD/MP3. Co istotne, usługi są dostępne 24/7.

Na koniec chciałbym napisać, że wraz z moim partnerem biznesowym przymierzamy się do świadczenia takich usług. Start już niedługo – stay tuned!

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.