Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Piękny dom na Saskiej Kępie

przez Posted on 0 No tags 1

Na Saską Kępę wracam zawsze z przyjemnością.  To jedna z najprzyjemniejszych dzielnic Warszawy, o niskiej zabudowie mieszkalnej,  licznymi knajpkami, ogródkami i punktami usługowymi, z których ochoczo korzystają i okoliczni mieszkańcy, i goście z innych dzielnic Warszawy. Jest tu wiele terenów zielonych: park Skaryszewski czy ogródki działkowe, blisko stąd też do nadwiślańskich terenów spacerowych. I choć Saska Kępa znajduje się po drugiej, tej gorszej – jak mówią niektórzy – stronie Warszawy, to jest uważana za jedną z najlepszych części stolicy do mieszkania.

Crystal House

Zlokalizowane na Saskiej Kępie nieruchomości cieszą się wielkim powodzeniem – dzielnica jest spokojna, cicha, położona w sąsiedztwie centrum Warszawy i doskonale skomunikowana. Dlatego takie perełki jak dom, który Wam dziś pokażę, zdarzają się bardzo rzadko. Jeśli chcielibyście zobaczyć inne nieruchomości z tej okolicy, koniecznie zajrzyjcie na Crystal House.

Crystal House

Historia Saskiej Kępy w pigułce

O Saskiej Kępie pisałem jakiś czas temu, ale mimo wszystko przypomnę jeszcze rys Nazwa Saskiej Kępy łączy w sobie dwie istotne informacje o historii tego miejsca. Kępa – bo jeszcze kilkaset lat temu ta część Warszawy najprawdopodobniej była niezamieszkaną wyspą na rzece. A Saska bo w XVIII w. cały teren wydzierżawił król August III Sas.

Crystal House

Źródła historyczne podają, że przeznaczenie kępy zmieniało się. Początkowo mieszkańcy Warszawy wykorzystywali Saską Kępę jako miejsce pozyskania surowców takich jak drewno czy wiklina. W XVI w. na jej terenie pojawili się osadnicy holenderscy, flamandzcy i fryzyjscy, ale regularnie wylewające rzeka nie sprzyjała stałemu zamieszkiwaniu. W kolejnych latach wyspa przechodziła z rąk do rak: stacjonowały tu wojska podczas wojny polsko-szwedzkiej, uprawiano tu warzywa i hodowano zwierzęta. Stabilizacja pojawiła się dopiero wraz królewską dzierżawą.

Crystal House

XIX w. to okres szybkiego rozwoju Saskiej Kępy. Ale naprawdę ciekawe rzeczy zaczęły się dziać dopiero po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Odbudowany most Poniatowskiego spiął klamrą Saską Kępę ze Śródmieściem, a nowe wille zaczęły powstawać w tej okolicy jak po deszczu. Dzielnica zyskała prestiż.

Crystal House

Dzięki bliskości Śródmieścia władze Warszawy – które przygotowywały się do zorganizowania w 1944 r. tzw. wystawy światowej – postanowiły, że właśnie tutaj powstaną tereny wystawowe. Pamiątką tych planów są nazwy ulic nawiązujące do nazw krajów i miast, a także kanał wystawowy łączący Jezioro Kamionkowskie z Jeziorem Gocławskim. Jednak te plany pokrzyżowała wojna.

Crystal House

Po 1945 r. Saska Kępa była kłopotem dla socjalistycznych urbanistów. Aby choć trochę zmienić jej willowy – a więc niesocjalistyczny – charakter, zaczęto dobudowywać wielorodzinne bloki mieszkalne tam, gdzie to było możliwe.

Crystal House

Dziś Saska Kępa, pomimo swego bezpośredniego sąsiedztwa z centrum Warszawy, to inny świat. Żyje się tu wolniej, a mieszkający tu ludzie cieszą się spokojem i ciszą (wąskie uliczki sprzyjają ograniczaniu ruchu kołowego).

Piękny dom na Saskiej Kępie

Dom położony w samym sercu Saskiej Kępy to idealne rodzinne lokum. Poziom -1 to strefa gospodarczo-wypoczynkowa, gdzie znajdują się biblioteka, łazienka, garderoba i pralnia. Parter to część reprezentacyjna: duży salon połączony z kuchnią i jadalnią oraz taras. Na pierwszym piętrze i na poddaszu zlokalizowana jest strefa prywatna: są tu cztery sypialnie i łazienka oraz ciągi komunikacyjne.

Crystal House

Dom jest po remoncie, wszystkie konstrukcje i elewacja zostały odnowione. Wewnątrz zamontowano wysokiej klasy sprzęt AGD, meble na wymiar, doskonałej jakości armaturę łazienkową i kuchenną oraz przepiękną drewnianą podłogę.

Crystal House

Cena: 4 550 000 zł.

Crystal House

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *