Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Luksusowa klasyczna willa w Konstancinie

przez Posted on 0 No tags 1

Konstancin to jedna z tych podwarszawskich miejscowości, które upodobali sobie najbogatsi Polacy. Pełno tu pięknych willi, okazałych rezydencji czy quasi-pałaców. Jeden z nich trafił ostatnio do oferty mojej firmy Crystal House.

fot. Crystal House

W Konstancinie praktycznie od zawsze zamieszkiwali dobrze sytuowani ludzie. Te leśne tereny położone nieopodal stolicy przyciągały warszawskie elity ze względu na swoje właściwości klimatyczne i uzdrowiskowe. Początkowo – w XIX w. – budowano tu przede wszystkim wille letniskowe, ale z czasem zaczęły pojawiać się też całoroczne rezydencje. Na przełomie XIX i XX w. powstało tu wiele okazałych budynków zaprojektowanych przez czołowych architektów. A w dwudziestoleciu międzywojennym miasteczko reklamowano jako miejsce dla elit kultury i sztuki.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Czasy powojenne to upadek Konstancina. Przepiękne wille odebrano prawowitym właścicielom lub ich spadkobiercom po to, aby zasiedlić je mieszkańcami z kwaterunku, którzy nie dbali o swoje lokum, przez co piękne obiekty niszczały w zastraszającym tempie.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Ze względu na dość słabe skomunikowanie z Warszawą, Konstancin był uważany za miasto zsyłki. Dopiero wraz ze zmianą systemu, miasto znowu stało się modne. Budowlany boom z początku XXI w. dotarł i tutaj, a Konstancin na nowo stał się synonimem luksusu i ekskluzywności. Swoje siedziby mają tu m.in. rodzina Kulczyków, Jerzy Starak, Ryszard Krauze czy Mariusz Walter.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Dziś Konstancin jednoznacznie kojarzy się jako jeden z najlepszych podwarszawskich adresów.

Klasyczna willa w Konstancinie

Przepiękny dom z ogrodem jest położony w tzw. strefie A, czyli willowej części miejscowości.Blisko stąd do największych konstancińskich atrakcji: Parku Zdrojowego, tężni czy Starej Papierni. To jedna z najpiękniejszych nieruchomości w okolicy, posiadająca przepiękny ogród ze starodrzewem.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Wykończenie nieruchomości zdradza, że urządzała ją osoba o doskonałym guście. Wykorzystane tu trawertyn, gres i drewno współgrają ze sobą, dzięki czemu wnętrza są stylistycznie spójne. Dodatkowym atutem jest funkcjonalność pomieszczeń. Powierzchnia domu to blisko 1000 m2, zaś powierzchnia działki to 2230 m2.

Cena? 16 500 000 złotych.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.