Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Porsche 911 Targa: zabójczo szybkie i niezwykle uwodzicielskie

przez Posted on 0 No tags 3

Nie znam ani jednego mężczyzny, który jako dziecko nie marzyłby o Porsche. Samochody tej marki dla wielu z nas były ucieleśnieniem wszystkich cech, jakie powinno posiadać auto idealne: szybkie, mocne, sportowe, ze skórzaną tapicerką a niejednokrotnie i zdejmowanym / składanym dachem. Porsche 911 Targa posiada wszystkie te cechy. Dlatego ucieszyłem się na wieść, że właśnie zadebiutowała najnowsza wersja.

fot. materiały prasowe Porsche

Targa jest jednym z trzech nadwozi (coupé, cabriolet i właśnie targa), jakie spotkacie modelu 911. Moim zdaniem Targa jest najbardziej wszechstronna, bo łączy w sobie ochronę przed warunkami atmosferycznymi z zaletami cabrio. To też idealny samochód dla osób niezdecydowanych, bo ma w sobie cechy obu światów 😉 Złożenie ruchomej części dachu w najnowszej Tardze to 19 s., ale nie można tego robić przy zbyt dużej prędkości. Z tyłu nie może też być żadnych przeszkód. Wynika to z tego, że złożenie dachu wymaga wysunięcie tylnej szyby panoramicznej.

fot. materiały prasowe Porsche

Najnowsze Porsche 911 Targa zostało wypuszczone na rynek w dwóch wersjach 4 i 4S. W 4 znajdziecie doładowany silnik o pojemności 3 litrów i mocy 385KM i o maksymalnym momentem obrotowym 450 Nm; z kolei 4S to aż 450 KM i 530 Nm. Napęd w Tardze jest na cztery koła.

fot. materiały prasowe Porsche

W pierwszej wersji za przełożenia odpowiada 8-stopniowy automat, w drugiej – 7-biegowa skrzynia manualna, a więc zabawa jest dużo większa. Producent informuje, że 4 zużywa ok. 9,9 l paliwa na 100 km, zaś 4S niewiele więcej, bo jedynie 10,3 l.

Oczywiście wszystko pod warunkiem, że nie będzie zbyt często sprawdzać, jak najszybciej osiągnąć „setkę”: 4 potrzebuje 4,4 s. (z pakietem Sport Chrono 4,2 s.), mocniejsza 4S – 3,8 s. (z pakietem Sport Chrono 3,6 s.).

fot. materiały prasowe Porsche

Porsche 911 Targa jest autem częściowo autonomicznym dzięki InnoDrive. W korku samo pojedzie do 60 km/h; przewiduje też trasę na 3 km do przodu, więc kierowca może zająć się podziwianiem krajobrazów. Ale tylko wtedy, gdy włączony jest inteligentny tempomat, który sam obsługuje gaz i hamulec – robi to na podstawie informacji dostarczanych mu przez nawigację. Targa ma też inne systemy bezpieczeństwa, dzięki którym jazdą tą niesamowicie mocną maszyną jest bezpieczniejsza.

fot. materiały prasowe Porsche

A co w środku? W zasadzie dość minimalistycznie i prosto. W samym centrum jest obrotomierz (typowe dla Porsche), który po bokach ma dwa inne wyświetlacze. Centralny ekran Porsche Communication Management ma aż 10,9 cala przekątnej! Tapicerka to oczywiście najlepszej jakości ekskluzywne skóry, którymi obciągnięte są wygodne fotele kubełkowe.

Ile kosztuje takie cudo: za Porsche 911 Targa 4 zapłacisz od 635 000 zł wzwyż, za 4S – od 710 000 zł.

fot. materiały prasowe Porsche

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *