Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Przepiękna rezydencja na Górnym Mokotowie

Warszawski Górny Mokotów to jedna z najbardziej prestiżowych części Warszawy, obok Oficerskiego Żoliborza i starej Saskiej Kępy. Dlatego cieszę się za każdym razem, gdy do oferty mojej firmy Crystal House trafiają położone tu nieruchomości. W tkance miejskiej jest dużo niskiej zabudowy mieszkaniowej, która niejednokrotnie pamięta czasy przedwojenne. Jest tu też bardzo wiele parków i terenów zielonych, sklepów, instytucji kultury czy obiektów sportowych. Nie bez znaczenia jest też bezpośrednie sąsiedztwo centrum, co oznacza, że do Śródmieścia można pójść spacerem.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Nie powinno zatem nikogo dziwić, że nieruchomości na Górnym Mokotowie osiągają najwyższe ceny sprzedażowe: metr kwadratowy kosztuje tu średnio 13 tys. złotych (i mówię o zabudowie wielorodzinnej!). Na Starym Mokotowie sama działka o powierzchni ok. 1000 metrów kwadratowych to wydatek rzędu 7-8 milionów złotych, zaś wolnostojące domy kosztują od 10 milionów wzwyż! Jest to więc dzielnica dla osób najlepiej sytuowanych, a domy na sprzedaż są rzadkością.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Jedną z piękniejszych części Górnego Mokotowa jest Ksawerów. Nazwa tego obszaru pochodzi od Ksawerego Pusłowskiego, który był właścicielem okolicznych terenów. Mieszkańcy mogą korzystać z takich atrakcji jak przepiękne parki Arkadia i Królikarnia, ogromna Galeria Mokotów czy liczne spacerowe tereny zielone. Są tu też najlepsze szkoły, przedszkola i żłobki. Z ciekawostek: to właśnie tu swoją rezydencję ma m.in. ambasador USA.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Co ciekawe, poniżej skarpy wiślanej, między ulicą Idzikowskiego i Al. Wilanowską, można spotkać typowo wiejską zabudowę. To teren dawnej wsi Szopy Polskie, której klimat jest zupełnie inny od klimatu wielkomiejskiego Górnego Mokotowa.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Rezydencja na Ksawerowie

Wróćmy jednak na górę skarpy, czyli na Ksawerów. To właśnie tutaj, przy jednej z cichych, bocznych uliczek położona jest nieruchomość, którą chciałabym Wam dziś pokazać. To luksusowy, jednorodzinny dom o powierzchni ok. 760 metrów kwadratowych, do którego przynależy bardzo zadbana działka. Wokół znajduje się podobna niska zabudowa jednorodzinna.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Sam dom to przepiękna, nowoczesna architektura, gdzie główną rolę gra jasna przestrzeń i ogromne okna, które zapewniają świetnie doświetlenie. Nowoczesna elegancja jest widoczna na każdym kroku. Od razu widać, że pierwszym właścicielom zależało na stworzeniu domu luksusowego w bardzo wysokiej jakości.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Rezydencja została podzielona na część prywatną i reprezentacyjną. Na trzech poziomach znajdziecie liczne pomieszczenia gospodarcze, ogromny salon z kuchnią i jadalnią, cztery sypialnie i cztery łazienki oraz dwie garderoby. Na drugim piętrze znajduje się w pełni niezależny i umeblowany apartament. Jest też podgrzewany garaż na pięć samochodów, sauna fińska czy centralny odkurzacz.

Cena? 17 000 000 złotych.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *