Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Ferrari Roma: mały, ale wariat

Ah, la dolce vita! To właśnie tęsknota za beztroskimi latami 50-tymi i 60-tymi we Włoszech towarzyszyła projektantom najnowszego modelu fabryki z Maranello. Ferrari Roma – bo o nim mowa – stylistycznie nawiązuje do samochodów sprzed ponad pół wieku, ale nie dajcie się zwieść: to jest ultranowoczesna maszyna.

fot. materiały prasowe Ferrari

Nieduży, ale wciąż super samochód

Pod względem rozmiarów Ferrari Roma jest jednym z mniejszych aut spod znaku stającego dęba konia. Ma 4,65 m długości, niecałe 2 m szerokości i tylko 1,3 wysokości. Do tego tylko 1472 kg wagi. Projektanci zachowali wspaniałe proporcje: długa smukła maska i masywny „kuper” przywołują na myśl np. Ferrari Daytona.

fot. materiały prasowe Ferrari

Co pod maską?

Ferari jak zwykle nie zawodzi. Roma może się pochwalić naprawdę świetnymi osiągami. Pod maską znalazł się doładowany silnik V8 o pojemności 3,9 litra. Maksymalny moment obrotowy to 760 Nm, a moc – aż 620 koni mechanicznych. Dzięki temu Ferrari Roma osiąga „setkę” w 3,4 s, a 2 „paczki” na liczniku pojawiają się po 9,4 s. Prędkość maksymalna to aż 320 km/h.

fot. materiały prasowe Ferrari

Komfortowe Gran Turismo

Pomimo super osiągów Roma nie jest samochodem na tor. To raczej szybka i komfortowa zabawka dla dobrze sytuowanych ludzi, którzy kochają prędkość i luksus. Auto świetnie sprawdzi się w dłużej trasie, bo projektanci zadbali o to, żeby było wygodne.

fot. materiały prasowe Ferrari

Wnętrze idealnie pasuje do koncepcji luksusowego super samochodu. Skóra, alcantara i dużo sportowych akcentów w środku sprawiają, że auto jest „best of both worlds”. Do tego cyfrowe wyświetlacze dla kierowcy, ekran sterowania dotykowego w konsoli centralnej i mini-wyświetlacz dla pasażera.

fot. materiały prasowe Ferrari

Cena do przyjęcia

Na razie nie wiadomo, kiedy auto będzie dostępne w sprzedaży. Jednakże na podstawie tego, co zostało powiedziane podczas premiery można przypuszczać, że cena auta nie będzie wygórowana jak na Ferrari i Roma ma szansę stać się jednym z najlepiej sprzedawanych samochodów fabryki w Maranello.

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.