Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Modernistyczna willa w Józefowie

przez Posted on 0 No tags 3

W architekturze, tak jak w kulturze, różne style mają swój czas i miejsce na osi historii. Ale są takie kierunki, które twórczo przetworzone potrafią inspirować kilkadziesiąt, czy kilkaset lat później. W moim odczuciu doskonałym przykładem takiego prądu jest modernizm. A konkretnie modernistyczna willa w podwarszawskim Józefowie, która niedawno trafiła do oferty mojej firmy Crystal House.

fot. Crystal House

Modernizm, czyli przestrzeń dla każdego

W dużym skrócie modernizm to odpowiedź na rosnące potrzeby człowieka związane z dostępnością przestrzeni, higienicznych warunków bytowania i estetycznego otoczenia. Najistotniejszą cechą modernizmu było podporządkowanie formy funkcji obiektu i odejście od przestylizowanych i mało funkcjonalnych budynków.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Polski modernizm startował w czasie szczególnym dla naszego kraju – po ponad 120 latach zaborów Polska odradzała się. Modernizm jako stosunkowo świeży prąd idealnie wpisywał się w nową rzeczywistość. I tak, w dwudziestoleciu międzywojennym w Polsce powstało wiele elitarnych modernistycznych obiektów – willi, budynków użyteczności publicznej czy urzędów. Po wojnie założenia modernistyczne posłużyły jako podwalina socrealistycznym (i nie tylko) architektom, ale skutek nie zawsze był zgodny z ideą.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Modernistyczna willa w Józefowie

Pomimo zmian 1989 r. i początkowego odejścia od modernizmu na rzecz bardziej ozdobnych form (pałacyki, „gargamele”, etc.), dobra architektura wróciła w nowej odsłonie. Dobrym tego przykładem jest położona w Józefowie modernistyczna willa, którą obecnie sprzedaje moja firma Crystal House. Ta realizacja to śmiałe nawiązanie do projektów słynnego Franka Lloyda Wrighta.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Willa ma blisko 750 m2 powierzchni i jest położona na działce liczącej ponad 5 tys. m2, zlokalizowanej w prestiżowej części miejscowości. Wyposażona w technologię smart home, łączy nowoczesne rozwiązania z funkcjonalnym designem i najwyższej klasy materiałami wykończeniowymi. O funkcjonalności budynku w dużej mierze przesądza rozkład: jest część dzienna i część prywatna, podzielona na strefę rodziców i dzieci. Są też liczne pomieszczenia gospodarcze i rekreacyjne. Willę okala piękny ogród o leśnym charakterze, z małą architekturą nawiązującą do wyglądu głównego budynku.

Cena? Zainteresowanych zapraszam do kontaktu ze mną.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Podobne artykuły: 

Apartament na osiedlu Patria: czy warto mieszkać na warszawskim Powiślu?

Hiszpańska Marbella: miasto luksusu

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *