Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Dom jak pałac bardzo blisko Warszawy

W mojej pracy pośrednika nieruchomości mam możliwość oglądać najbardziej spektakularne apartamenty i domy. Tym razem do oferty mojej firmy trafił położony w podwarszawskim Komorowie dom o przepięknym, pałacowym wystroju.

fot. Crystal House

Słów kilka o Komorowie

Komorów to jedna z tych podwarszawskich miejscowości, która w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna wśród osób o nieco zasobniejszym portfelu.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Po raz pierwszy Komorów pojawił się w mazowieckich księgach sądowych w pierwszej połowie XV w. Jego nazwa pochodzi od nazwiska pierwszych właścicieli. Przez większą część swojej historii był wsią folwarczną należącą do majątku ziemskiego przechodzącego z rąk do rąk.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Największą popularność Komorów zyskał w okresie międzywojennym. Wtedy to teren dóbr przecięła kolejka EKD, a wieś zyskała miano „miasta ogrodu Komorów”. Ta nazwa na dobre przylgnęła do miejscowości, w której powstało wiele domów znanych i szanowanych postaci międzywojnia. To właśnie tu wiele swoich książek napisała Maria Dąbrowska.

Dziś w Komorowie coraz częściej powstają nowoczesne, luksusowe domy. Miejscowość przyciąga rosnącym prestiżem, parkowym charakterem i dogodnym położeniem.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Dom jak pałac

Dom, który chcę Wam dziś pokazać leży ok. 2,5 km od centrum miejscowości, nieopodal Pęcic. Przynależy do niego 1-hektarowa działka, która w rzeczywistości składa się dwóch wyodrębnionych geodezyjnie części. Dzisiaj jest tu ogród, ale dzięki temu, że obie działki mają pozwolenie na budowę, możliwe będzie zabudowanie części ogrodu w przyszłości – może tu powstać np. basen czy kort tenisowy.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Sam dom ma blisko 500 m2 powierzchni. Został wybudowany w 2014 r. i choć wystrojem przypomina wysmakowany pałac, to został wyposażony we wszystkie nowoczesne udogodnienia. Wnętrze zostało świetnie zaprojektowane i jest bardzo funkcjonalne. Na szczególną uwagę zasługuje reprezentacyjny hall z marmurowymi schodami i kutymi balustradami – to właśnie tutaj łączą się wszystkie ciągi komunikacyjne. Na trzech kondygnacjach znajdują się m.in. 4 sypialnie i 3 łazienki, piwniczka na wino, biblioteka i barek, salon z jadalnią i dużą kuchnią, pomieszczenie techniczne i garderoba.

Cena? 6 900 000 złotych.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *