Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Mansory i Techart: tuning z najwyższej półki

Tuningować czy nie tuningować – oto jest pytanie. Czy naprawdę auto za kilkaset tysięcy czy kilka milionów złotych potrzebuje jeszcze dodatkowych fajerwerków? A jeśli tak, to jakich?

Takie pytania zadawałem sobie podczas pobytu na targach w Genewie w marcu tego roku. Byłem bardzo ciekaw, czy spodobają mi się auta ulepszone przez dwie słynne marki tuningowe, Mansory i Techart. I wiecie co? Spodobały. Dlatego dziś przygotowałem krótki tekst właśnie o tych firmach.

Dodam jeszcze tylko, że po raz pierwszy w życiu widziałem super samochody, które po tuningu naprawdę wyglądały zdecydowanie lepiej.

Mansory

Mansory powstało w Niemczech w 1989 r. Początkowo zajmowało się tuningiem limuzyn Rolls-Royce i Bentley oraz aut sportowych Aston Marton i Ferrari. Z czasem, oferta została rozszerzona o samochody spod znak Porsche, BMW, Maserati, Mercedes czy Bugatti, że wspomnę tylko o kilku.

Co robi Mansory? Wyciska z auta maksimum luksusu w luksusie, ponieważ przedstawiciele marki twierdzą, że każde auto – nawet najbardziej przemyślane i najlepiej zaprojektowane – da się poprawić.

Mansory to prawdziwa manufaktura– wszystko jest robione ręcznie przez najlepszych rzemieślników z materiałów najwyższej jakości, np. włókna węglowego. Pozwala ono obniżyć wagę pojazdu, a tym samym podnieść osiągi czy zredukować spalanie.

Mansory poprawie też właściwości aerodynamiczne i modyfikuje oprogramowanie sterujące silników. Zmienia też wnętrze auta w sposób, który przyprawił mnie o bezgłośne „wow”.

Techart

Techart „poprawia” samochody po projektantach Porsche. Ta firma również ma swoją siedzibę w Niemczech. Zakres usług jest w zasadzie podobny do Mansory, z tą różnicą, że Techart jest dedykowany tylko jednej marce.

Techart modyfikuje osiągi silników, „odchudza” nadwozia, zmienia brzmienie wydechów i proponuje ręczne wykończenie wnętrz. Produkuje też swoje własne koła i inne podzespoły. A wszystko to rękami swoich pracowników, którzy są absolutnymi mistrzami swojego fachu.

Tak jak Mansory, Techart to najwyższa półka tuningu.

 

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *