Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Jeszcze o boksie wagi ciężkiej

przez Posted on 0 No tags 2

Boks to jeden z moich ulubionych sportów. Lubię oglądać starcia na ringu nie tylko w telewizji, ale też często próbuję swoich sił w sparingach. Jakiś czas temu wziąłem nawet udział w charytatywnej imprezie bokserskiej. A podczas ostatniego pobytu w USA, spotkałem Adama Kownackiego, świetnego boksera wagi ciężkiej. Dlatego dziś przygotowałem dla Was zestawienie moich bokserskich mistrzów z krótką notką biograficzną.

Muhammad Ali

Dla mnie bokser wszechczasów. Jako zawodowiec stoczył 61 pojedynków, z których 56 wygrał (37 przez nokaut). Wcześniej, jako amator, wygrał aż 95 ze 100 walk. Imponujące statystyki. Mając 22 lata przeszedł na islam i od tego czasu konsekwentnie odmawiał służby wojskowej. Z tego względu w 1967 r. stracił tytuł mistrzowski i trafił do więzienia. Miał 3 żony i 9 dzieci. Jedna z córek – Laila – poszła w ślady ojca i tak jak on wywalczyła tytuł mistrzyni świata wagi ciężkiej w boksie.

fot. Wikipedia

Mike Tyson

Większości osób Mike Tyson znany jest przede wszystkim jako skandalista a potem dopiero bokser. Rzeczywiście, Bestia ma co nieco za uszami. A skoro już o uszach mowa, to pewnie większość z was pamięta, że to właśnie on odgryzł kawałek ucha rywalowi podczas walki. Biedny Evander Holyfield… Za to mało kto wie, że w dzieciństwie Mike Tyson był otyłym chłopcem, który kochał gołębie. Z tego względu obrywał co i rusz od większych i silniejszych chłopców. Do czasu, aż któryś z nich posunął się o jeden krok za daleko i urwał głowę jednemu z ptaków Tysona. Mały Mike wpadł w szał i po raz pierwszy pokazał, jak świetne potrafi się bić.

fot. Wikipedia

Evander Holyfield

Tak, ten sam, w którego uchu rozsmakował się Iron Mike. Wielki sportowiec, doskonały bokser i absolutnie fatalny biznesmen. Szacuje się, że w trakcie swojej kariery zarobił blisko ćwierć miliarda dolarów, ale niestety nie umiał utrzymać fortuny. W dużej mierze ze względu na obciążenia alimentacyjne – Evander ma 11 dzieci, na które łożył nawet 500 tys. dolarów rocznie. Nie powinno zatem dziwić, że po raz ostatni stanął w ringu mając… 49 lat. Walkę wygrał i zarobił nieco grosza, ale to i tak kropla w morzu jego potrzeb.

Bracia Kliczko

Ukraiński bokserski dreamteam. Urodzeni w latach 70-tych (Vitali w 1971 r., Vladimir w 1976 r.) przez dość długi czas dominowali w zawodowym boksie. Pochodzą ze starego kozackiego rodu i mają bardzo stylowe pseudonimy – Vitali to „Doktor Stalowa Pięść”, a Vladimir to „Doktor Żelazny Młot”. I to pomimo tego, że w życiu są podobno absolutnymi dżentelmenami. Są też świetnie wykształceni, a Vitali jest nie tylko merem Kijowa, ale też szefem partii UDAR.

fot. Wikipedia

Adam Kownacki

Na sam koniec zostawiłem sobie Adama Kownackiego. Ten utalentowany 30-latek o przezwisku „Babyface” urodził się w Lomży, ale od 24 lat mieszka w USA. Dotychczas stoczył 19 walk i żadnej nie przegrał, dzięki czemu niewątpliwie zalicza się do czołówki wagi ciężkiej. Normalny, skromny i przesympatyczny chłopak, któremu życzę jak najlepiej i trzymam kciuki za jego walkę z Deontayem Wilderem.

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *