Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Najpiękniejsze mariny w Europie: moje subiektywne top 5

przez Posted on 0 No tags 2

Za oknem coraz więcej słońca, temperatury rosną, a to oznacza początek sezonu jachtowego. Jak wiecie, lubię wszystko, co z morzem i jachtami związane, dlatego dziś przygotowałem dla was zestawienie pięciu – moim zdaniem najpiękniejszych – marin Morza Śródziemnego.

Dlaczego akurat Morze Śródziemne? Cóż, wybrzeże Morze Śródziemnego jest bardzo piękne i bardzo zróżnicowane, a jednym z najlepszych sposobów na jego poznanie jest rejs jachtem, podczas którego będzie można odwiedzić najbardziej malownicze porty. Oto one.

1. Marina Port Vell, Barcelona

Barcelona to piękne miasto, które za każdym razem robi na mnie ogromne wrażenie. Nie inaczej jest z Port Vell, czyli Starym Portem, gdzie cumują jachty. Ta luksusowa marina na pewno przypadnie do gustu tym, którzy kochają nocne życie, czyste plaże i katalońską Barcelonę.

Barcelona, fot. wikipedia.org

2. Karpaz Gate Marina, Karpaz

Marina znajduje się na Cyprze, w jego północnej części. Jest stosunkowo młoda – wybudowano ją 7 lat temu. W 2017 r. otrzymała tytuł Marina of the Year. Goście mogą korzystać z basenu, restauracji, centrum rekreacji wodnej i fitness. Jest duty free, więc oferuje tańsze paliwo i zaopatrzenie.

Karpaz, fot. jachting.com

3. Marina di San Lorenzo, San Lorenzo al Mare

Ta luksusowa włoska marina jest położona w przepięknym miasteczku. W okolicy znajdują się czterogwiazdkowe restauracje, nadmorskie bary i nieziemska plaża. Sama marina jest obszerna i może pomieścić kilkaset łódek i jachtów.

San Lorenzo, fot. marinadisanlorenzo.it

4. Marina Ibiza, Ibiza

5-gwiazdkowa marina jest największa na wyspie – w jednym czasie może tu cumować nawet ponad 530 jachtów. Szczególnie polecana miłośnikom nocnych zabaw, imprez bez końca i kolorowych drinków.

Ibiza, fot. marinaibiza.com

5. Port w Cannes, Cannes

Jedno z moich ulubionych miejsc, do którego wracam przy okazji kolejnych targów Cannes Yachting Festival. Port pięknie położony na francuskiej Rivierze, oferuje wszystko to, za co kochamy Cannes – luksus, najlepsze restauracje, cudowne widoki, topowe marki i gwiazdy światowego kina na wyciągnięcie ręki.

Cannes, fot. cannesyachtingfestival.com

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.