Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Czy kuchnia może być luksusowa?

przez Posted on 0 No tags 7

W swojej pracy bardzo często oglądam kuchnie. W zależności od nieruchomości są mniejsze, większe, tradycyjne, nowoczesne, dobrze i świetnie wyposażone. Ale takich kuchni, jakie dane było mi podziwiać w pewnym włoskim salonie kuchni i wyposażenie nie widziałem jeszcze nigdy. To wspólne projekty dwóch marek: Scic i Fendi, czyli Fendi Cucine.

fot. scic.it

Domy modowe szukają nowych obszarów

Dziś nikogo nie dziwi, że marka taka jak Fendi postanowiła zaprojektować kuchnię. Ta wycieczka w obszar zupełnie niemodowy to wynik trendu, jaki od pewnego czasu obserwujemy w świecie mody. Gucci jakiś czas temu otworzył restaurację we Florencji, a Dolce&Gabbana wprowadził na rynek swoje… makarony. Projektowanie na potrzeby kuchni było dla Fendi naturalnym krokiem naprzód. Przecież już wcześniej ten dom mody projektował meble pod marką Fendi Casa.

fot. scic.it

Mariaż luksusu i wzornictwa z najwyższej półki

Scic to skrót od nazwy Super Cucine Italiane Componibili czyli super modułowe kuchnie włoskie. Brand powstał kilka lat po wojnie, w roku 1948 r., jako warsztat stolarski w centrum Parmy. Prawdziwy rozwój przyszedł w latach 60-tych: Scic stał się dużym przedsiębiorstwem kojarzonym z eleganckimi i technologicznie zaawansowanymi kuchniami. Z kolei Fendi od ponad 30 lat zajmuje się aranżacją przestrzeni domowej, a meble i akcesoria Fandi Casa zdobyły sobie ogromne uznanie na rynku.

fot. scic.it

Na początek te dwie marki stworzyły dwie wyspy kuchenne w odmiennych stylistykach. Kurkum ma w sobie pierwiastek męski: jest prosta, surowa i w całości wykona ze stali nierdzewnej. Z kolei Ginger to wyspa kobieca: marmury połączone miedzianymi blatami przywodzą na myśl styl art deco.

fot. scic.it

Luksusowe kuchnie szyte na miarę

Oferta Scic jest oczywiście bogatsza niż tylko te dwie wyspy stworzone z Fendi. Można z nimi zaprojektować nowoczesną, stylową i bardzo luksusową kuchnię do wymarzonego domu. Jeśli marzycie o takiej przestrzeni, koniecznie skontaktujcie się ze mną, a ja we współpracy z projektantem wnętrz dopilnuję, żeby kuchnia stała się dumą waszego domu. Zyskacie w ten sposób niepowtarzalną, technologicznie zaawansowaną i luksusową kuchnię.

fot. scic.it

fot. scic.it

fot. scic.it

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.