Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Dlaczego mężczyźni kochają torby Louis Vuitton?

przez Posted on 1 No tags 2

Zwykło się uważać, że marka Louis Vuitton to torebki i akcesoria przede wszystkim dla kobiet. Ale to tylko połowa prawdy. Louis Vuitton od dawna ma bardzo ciekawą ofertę również dla mężczyzn. Dlatego dziś swój wpis poświęcę właśnie tej marce.

Mężczyzna z torbą Louis Vuitton

fot. Marcin Łuniewski

Odrobina historii

Cofnijmy się w czasie o ponad 150 lat. Jest rok 1854. Francuski rzemieślnik Louis Vuitton zakłada swój pierwszy sklep z torbami i bagażami. Fachu nauczył go monsieur Marechal, znany paryski producent kufrów. Sukces przychodzi szybko – to właśnie Louis Vuitton projektuje kufer zaokrąglony kantami i zdobnymi okuciami. Ten wynalazek rewolucjonizuje ówczesne podróżowanie. Jego klientką zostaje m.in. cesarzowa Eugenia, która staje się jego mecenaską, popularyzując jego wyroby wśród francuskich wyższych sfer.

Mężczyzna z torbą Louis Vuitton

Słynne monogramy

W 1896 r. syn Louisa, Georges, projektuje słynny monogram Canvas (litery LV i inne znaki na brązowym tle). Między innymi dlatego, aby uniknąć nieuprawnionego kopiowana wzorów marki. Inny charakterystyczny dla marki monogramy to Damier Ebene (szachownica w odcieniach brązu, która ma też swoją grafitową i kobaltową wersję dla mężczyzn). Pomimo tego zabiegu produkty Louis Vuitton są nadal podrabiane. Ta tendencja utrzymuje się do dziś – ze wszystkich produktów sygnowanych marką, tylko 1% to oryginały…

Mężczyzna z torbą Louis Vuitton na tle mostu

fot. Marcin Łuniewski

Kto pokochał torby od Louis Vuitton?

Słynna do dziś torebka Speedy to jeden z ulubionych (i najczęściej podrabianych) wzorów. Mało kto wie, że początkowo Speedy była niedużą torbą podróżna. To Audrey Hepburn zawdzięczamy powstanie jej mniejszej wersji – gdy ją zobaczyła, zażyczyła sobie, żeby pomniejszono ją do rozmiarów damskiej torebki.

Torby ze znakiem Louis Vuitton ceniła też Gabriele Chanel, choć akurat jej do gustu przypadł model Alma. Co więcej, była to jedyna torebka marki innej niż Chanel, którą uznawała.

Marka Louis Vuitton miała też swoich fanów wśród naszych rodaków. Produkty sygnowane słynnym LV cenili Ignacy Paderewski, arystokratyczne rodziny Lubomirskich, Czartoryskich czy Potockich, a także Anna Lewandowska, Doda, Anja Rubik czy Michał Witkowski.

Mężczyzna z torbą Louis Vuitton na schodach

Louis Vuitton dla mężczyzn

Choć większości z nas marka kojarzy się przede wszystkim z kobietami, to i stylowy mężczyzna znajdzie coś dla siebie wśród licznych produktów. Oczywiście, przede wszystkim będą to męskie torby i plecaki, ale też buty, biżuteria, okulary przeciwsłoneczne, a nawet zapachy. Mężczyźni pokochali Louis Vuitton za styl, elegancję, tradycję i nowoczesność zamknięte w każdym przedmiocie. Ja też od lat jestem ogromnym fanem tej luksusowej marki i z niecierpliwością czekam na kolejne kolekcje!

Mężczyzna z torbą Louis Vuitton

Przeczytaj inne artykuły na podobny temat:

Dom handlowy VITKAC: topowe marki w bezkompromisowym budynku

Rodrigo de la Garza: męska elegancja inspirowana Meksykiem

 

1 Response
  • Beata
    18 listopada, 2018

    A to ciekawostka…myślałam, że Coco tylko swoją markę hołubiła niczym ….potomstwo 😉

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.