Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Tiger Woods: wielki powrót mistrza?

przez Posted on 0 No tags 1

Powiedzenie „odrodzić się jak feniks z popiołów” idealnie nadaje się do opisania jednego z największych golfistów w historii tego sportu. Tiger Woods – bo to o nim mowa – szybko wdrapał się na szczyt i długo na nim pozostawał, ale gdy spadł, zrobił to spektakularnie i bardzo boleśnie. 42-letni Woods na nowo buduje swoją pozycję. Przeszedł cztery operacje kręgosłupa, uporządkował swoje życie prywatne i po raz kolejny udowadnia, jak wielkim jest sportowecem.

Najmłodszy tryumfator turnieju Masters w Auguście

Eldrick „Tiger” Woods – bo takie jest jego prawdziwe imię i nazwisko – w golfa zaczął grać mają 2 lata. Jako 8-latek zdobył mistrzostwo USA juniorów w najmłodszej grupie wiekowej 9-10. Mając lat 20 miał trzy tytuły mistrza świata amatorów. Turniej Master w Auguście wygrał jako 21-latek. Przez lata był prawie pewnym zwycięzcą każdego turnieju, w którym brał udział.

Toger Woods idzie po uderzeniu

fot. Flickr (licencja CC)

683 tygodnie na szczycie

Tiger Woods był liderem rankingu golfistów przez rekordowe 683 tygodnie. 80 razy tryumfował w cyklu PGA Tour, 40 razy w cyklu European Tour. Na reklamodawców działał jak magnes – reklamował takie marki jak Tag Heuer, Accenture, Gatorade, Nike czy Gillette. I choć zawirowania w życiu prywatnym sprawiły, że w pewnym momencie reklamodawcy się odwrócili, to w samym 2017 r. reklamowy przychód Woodsa wyniósł blisko 42 miliony dolarów. Dobrze zarabiał już wcześniej – w 2009 r. Woods został pierwszym sportowcem, którego zarobki przekroczyły 1 miliard dolarów.

Tiger Woods uderzył piłkę

fot. Flickr (licencja CC)

Burzliwe życia poza polem

W 2009 r. wybuchła afera dotycząca życia prywatnego sportowca. Tiger Woods przyznał się do swojego uzależnienia od seksu, rozlicznych zdrad i kontaktów z prostytutkami. Żona zagroziła odejściem, jeśli Woods nie podda się terapii. Na jaw wyszły też inne kłopoty sportowca związane z przyjmowaniem zbyt dużych dawek leków. Woods zniknął na kilka lat, ale sezon 2012 i 2013 znowu należał do niego. Golfista wygrał 8 turniejów, wracając do formy ze swoich najlepszych lat.

Tiger Woods rozdaje autografy

fot. Flickr (licencja CC)

Kontuzje i cztery operacje pleców

Dobrą passę przerwały kontuzje. Dały o sobie znać zniszczone wieloletnim wysiłkiem plecy. Woods miał problemy z siedzenie, z trudem się poruszał, a jego gra stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Sportowiec musiał przejść 4 operacje pleców i kilkumiesięczną rehabilitację, żeby wrócić do sprawności. Z tego względu sezon 2018 rozpoczynał w siódmej setce na świecie, a najniższe miejsce, jakie zajmował w ostatnich latach to 1199.

Tiger Woods i dwóch innych mężczyzn rozmowa

fot. Flickr (licencja CC)

Wygrana w Atlancie

Tiger Woods to twardy zawodnik, świetny technicznie i o ogromnej wytrzymałości psychicznej. Jego wygrana w turnieju w Atlancie we wrześniu tego roku pokazała, że się pozbierał i nadal może grać na tak wysokim poziomie, jak kiedyś. To było jego pierwsze zwycięstwo od 5 lat. I zapewne nie ostatnie.

 

Przeczytaj inne artykuły na podobny temat:

Rzeczy, których nie wiedzieliście o golfie

Golf: być jak Seve Ballesteros

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *