Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Golf: być jak Seve Ballesteros

Golf to sport nieodmiennie kojarzony z dużymi pieniędzmi i pewną ekskluzywnością. Dotychczas nie miałem jeszcze okazji spróbować, ale coraz częściej myślę o tym, żeby wybrać się na pole golfowe i na własnej skórze przekonać się, na czym polega wielka przyjemność gry w golfa. Tym bardziej, że w mojej ukochanej Hiszpanii jest wiele świetnych pól golfowych, a do tego mój ulubiony zawodnik to Hiszpan, Seve Ballesteros. Od czego więc zacząć?

fot. unsplash.com

Wyposażenie podstawowe

Uprawianie golfa może być drogie. Na początek trzeba zainwestować w kilka rzeczy, które nie należą do najtańszych. Absolutny „must have” to buty ze specjalną podeszwą, które dobrze trzymają zawodnika na trawie, gdy ten uderza piłkę. Ich zakup to wydatek kilkuset złotych. Jeśli chodzi o kije, to oczywiście można od razu kupić swoje, choć ja jako kompletny laik raczej postaram się pożyczyć je od kogoś. Natomiast na pewno kupię swoją rękawiczkę. Poniżej zamieściłem przykładowe ceny za sprzęt:

  • Komplet 14 kijów z torbą – 700-2000 złotych (używany – 400-700 złotych)
  • Buty – 200-1000 złotych
  • Rękawiczka – 30-100 złotych

fot. unsplash.com

Pierwsze kroki w klubie golfowym

Są takie pola golfowe, na które wstęp mają jedynie członkowie klubu. Jednakże rosnąca popularność tego sportu sprawia, że coraz więcej pól golfowych oferuje lekcje z trenerem dla początkujących. Zazwyczaj koszt godziny nauki pod czujnym okiem specjalisty to wydatek od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jeśli chcemy wejść na pole golfowe, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami rzędu kilkudziesięciu złotych za wypożyczenie kijów i wózka (no chyba, że mamy wszystko swoje). Dla tych, którzy są przekonani do tego sportu, kluby golfowe oferują pakiety 10 lekcji w cenie od 500 do 1000 złotych.

fot. unsplash.com

Jak się ubrać?

Golf to sport eleganckich kobiet i mężczyzn. Są pewne zasady, których trzeba przestrzegać: tiszerty, bluzy i dżinsy są niedopuszczalne. To samo dotyczy szortów przed kolano, choć w lecie można grać w szortach do kolan i długich skarpetach. Zawodnik powinien być schludny, mieć koszulę lub koszulkę polo i koniecznie pasek do spodni.

Do zobaczenia na polu golfowym!

fot. unsplash.com

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *