Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Harley Davidson Fat Boy: powrót legendy

przez Posted on 0 No tags 2

Jest taka kultowa scena w Terminatorze 2, w której główny młody bohater ucieka przed szarżującym ciężarówką zabójcą z przyszłości na swoim małym enduro. W wielkim stylu ratuje go grany przez Arnolda Schwarzeneggera inny android. I robi to za pomocą niezwykłej maszyny, czyli Harley Davidson Fat Boy. Kilka dni temu, w związku z 30 rocznicą wprowadzenia na rynek pierwotnej wersji, amerykański producent jednośladów zaprezentował limitowaną edycję Grubasa. I muszę przyznać, że jak na moje mało wprawne oko wyszło mu to świetnie.

fot. Harley Davidson

fot. Harley Davidson

Harley Davidson Fat Boy AD 2020 to bardzo udana wariacja na temat pierwowzoru. Utrzymana w ciemnej kolorystyce (czernie i brązy) i wyposażona w malowane satynową czernią odlewane koła maszyna robi niesamowite wrażenie. Do tego bardzo grube opony (160 mm z przodu i aż 240 z tyłu) i dość przysadzista sylwetka sprawiają, że jednoślad rzeczywiście wygląda grubaskowato. Ale niech to nikogo nie zmyli – to maszyna zwinna i szybka niczym zapaśnik wagi lekkiej.

fot. Harley Davidson

fot. Harley Davidson

Fat Boy ma w sobie wszystkie cechy, z których słyną motocykle spod znaku Harley Davidson. Doskonałe właściwości jezdne, świetne hebelki i mocny, dający ogromną przyjemność z jazdy silnik. Do tego wygląd Grubasa jest połączeniem prostego współczesnego wzornictwa z industrialną tradycją. Za osiągi odpowiada Milwaukee-Eight 114. To najpotężniejsza jednostka napędowa montowana w Harleyach – chłodzony cieczą Big Twin o pojemności 1868 cm3 to konstrukcja o klasycznym wzornictwie, lepszej wydajności i wytrzymałości od poprzedników.

fot. Harley Davidson

fot. Harley Davidson

Fabryka z Milwaukee wyprodukuje jedynie 2500 egzemplarzy tego modelu, a to oznacza, że już na starcie mamy do czynienia z motocyklem kolekcjonerskim. Numer zostanie wybity na specjalnej tabliczce znamionowej przymocowanej do zbiornika paliwa.

Jaka będzie cena tego motocykla? Na polskiej stronie producenta widnieje informacja, że Grubasa można kupić od ok. 95 000 zł.

fot. Harley Davidson

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *