Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Apartament na osiedlu Patria: czy warto mieszkać na warszawskim Powiślu?

Powiśle to dzielnica, w której znajdują się jedne z najlepszych adresów Warszawy. To właśnie tutaj sąsiadują ze sobą piękne, stare kamienice, powojenne modernistyczne osiedla, projektowane przez takie tuzy polskiej architektury jak małżeństwo Hansenów, i nowoczesne apartamentowce wykonane w najwyższym standardzie. Nic zatem dziwnego, że w ostatnich latach mieszkania w tej części Warszawy szczególnie zyskały na wartości. Na pewno ma to związek z położeniem dzielnicy między Śródmieściem i Wisłą, bliskością ścisłego centrum Warszawy i licznymi terenami zielonymi.

fot. Crystal House

Trochę historii

Przedwojenne Powiśle – w którego granicach znajdują się Solec, Powiśle i Mariensztat – było jednocześnie dzielnicą portową, przemysłową i mieszkalną. Zasiedlali je niewykwalifikowani robotnicy, rzemieślnicy, rybacy i kobiety lekkich obyczajów. Była to jedna z najuboższych dzielnic Warszawy i nikt, kto nie musiał, nie chciał tu mieszkać.

fot. Crystal House

Zmiany przyszły wraz z II wojną światową, a konkretnie pacyfikacją tych terenów przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego. Dzielnica została starta z powierzchni ziemi, zamieniając się w morze gruzów i zgliszczy, a także mogiłę setek powstańców i żołnierzy Armii Berlinga oraz tysięcy cywilów.

fot. Crystal House

Jakkolwiek to nie zabrzmi, wojenne zniszczenia dały Powiślu nowe życie. Na gruzach powstały modernistyczne osiedla „Ludna” i „Torwar”, a także liczne budynki użyteczności publicznej oraz parki i tereny zielone. Dzięki temu, Powiśle Czerniakowskie (południowe) stało się czymś na kształt „miasta ogrodu”, a przemysł znikł z krajobrazu.

Apartament na osiedlu Patria

Patria to osiedle czterech luksusowych apartamentowców, wybudowane w miejscu dawnego cyrku (nawiasem mówiąc, był to budynek-bubel, używany przez jeden sezon na początku lat 70-tych, a następnie sukcesywnie niszczejący). Adres przy ul. Kruczkowskiego to świetna lokalizacja – blisko Pl. Trzech Krzyży, Al. Jerozolimskich i Parku Rydza-Śmigłego. Nowoczesna, elegancka architektura świetnie wpisuje się w parkowe otoczenie.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

fot. Crystal House

I właśnie tutaj znajduje się apartament, który ostatnio trafił do oferty mojej firmy. Wnętrze mieszkanie o powierzchni blisko 175 mzostało zaprojektowane przez znaną firmę architektoniczną. Dzięki temu zyskało niepowtarzalny charakter, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Zastosowano tu najwyższej klasy materiały wykończeniowe, a także najlepszy sprzęt RTV i AGD.

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Nabywca będzie miał do dyspozycji funkcjonalną część dzienną (przestronny salon z wyjściem na taras oraz kuchnię z jadalnią) i część prywatną (master bedroom z łazienką, drugą sypialnię i łazienkę, loggię z widokiem na patio).

Cena?  3 120 000 PLN. 

fot. Crystal House

fot. Crystal House

fot. Crystal House

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *