Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Cannes Yachting Festival 2019

Od kilku dni jestem w Cannes, gdzie jak co roku oglądam najpiękniejsze, najbardziej luksusowe i najbardziej nowoczesne jachty żaglowe i łodzie motorowe. Szczególnie zaciekawiły mnie nowości ze stoczni Sunreef Yachts, Sanlorenzo i Azimut Benetti Group. Dziś jest ostatni dzień tego wydarzenia, dlatego mam dla Was kilka zdjęć i krótką relację.

fot. Instagram Cannes Yachting Festival

Tegoroczna edycja targów Cannes Yachting Festival trwa 5 dni– od 10 do 15 września. Łodzie motorowe wystawiane są w Port Canto, a jachty motorowe w Por Vieux. Według informacji organizatorów w ciągu 5 dni targi odwiedzi 51 tys. osób. Do obejrzenia jest 638 łodzi, od tych najmniejszych o długości 2,1 m do tych największych i najbardziej luksusowych o długości do 55 m. Aż 122 łodzie miały tu swoją premierę. W sumie wystawia się 542 wystawców, zarówno ze świata żeglarskiego i motorowodnego, jak i szeroko rozumianego luksusu. Wydarzeniu towarzyszy tzw. Luxury Gallery, czyli targi luksusu w Palais des Festivals.

fot. Instagram Cannes Yachting Festival

Jak co roku bardzo kibicuję stoczni z Polski, czyli Sunreef Yachts. Na tegorocznych targach Sunreef Yachts pokazała 4 jachty żaglowe: debiutujący kompaktowy Sunreef 50, Sunreef 60, Sunreef 70 i Sunreef 80. Dołączyły do nich 3 łodzie motorowe: 40 Open Sunreef Power, Sunreef Supreme 68 Power i premierową 80 Sunreef Power. Wszystkie te łodzie – zarówno żaglowe, jak i motorowe – to absolutnie topowe, nowoczesne i niezwykle luksusowe jachty.

fot. Instagram Cannes Yachting Festival

Zainteresowały mnie też nowości z włoskiej stoczni Sanlorenzo, o której jakiś czas temu dla Was pisałem. Po raz pierwszy w Europie zaprezentowano łódź motorową SD 96, która bardzo mi się podobała. Nie mogę też nie wspomnieć o Azimut Benetti Group, a właściwie o łodziach Azimut – aż trzy łodzie motorowe z tej stoczni miały premierę w Cannes: Azimut 78, Azimut Grande S10 i Atlantis 45. Przepiękne dynamiczne linie kadłuba, luksusowe wyposażenie, rzemiosło na najwyższym poziomie to wyróżniki tej włoskiej marki. Obiecuję, że za jakiś czas napiszę dla Was nieco dłuższy tekst o tej stoczni.

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *