Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Salone del Mobile w Mediolanie: najpiękniejsze meble  

przez Posted on 0 No tags 1

O meblach pisałem już kilkakrotnie na blogu, ale zeszłym tygodniu pierwszy raz pojechałem na targi meblowe do Mediolanu. Salone del Mobile to jedne z najważniejszych targów meblowych na świecie, gdzie wystawiają się producenci najpiękniejszych mebli z całego świata. Dlatego dziś przygotowałem dla was relację fotograficzną.

Jakie były tegoroczne targi? Jakie są trendy? Cóż, tak naprawdę nie ma na to jednej dobrej odpowiedzi. Na targach wystawiali się projektanci z całego świata i niewątpliwe ważne były odniesienia geograficzne, ale nie zaobserwowałem podziału na dizajn spod znaku szwedzkiego czy włoskiego stylu. W Mediolanie znalazły się po prostu piękne, współczesne meble, których zadaniem jest tworzenie przytulnych, ciepłych wnętrz. Dodam, że są to przedmioty komfortowe, luksusowe i jednocześnie funkcjonalne, do których stworzenia wykorzystano naturalne drewno i szlachetne tkaniny.

Mnie najbardziej podobały się meble marek Visionnaire, Longhi, Poltrona Frau i Jumbo Group (a zwłaszcza Gianfranco Ferre, Roberto Cavalli i Etro). Duże wrażenie zrobiła też na mnie stolarnia Shake Design, która wykonuje luksusowe meble na miarę. Bardzo interesujące są też fontanny i schody od iDOGI czy oświetlenie od Paolo Castelli.

Zaglądajcie zatem na bloga, gdzie stopniowo będę zamieszczał obszerne artykuły o każdej z powyższych marek.

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *