Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Portofino: miasteczko z piosenki

przez Posted on 1 No tags 8

U nas już jesień, a tymczasem na południu Europy nadal trwa lato. Dlatego dziś wrócę na chwilę do moich wakacji z początku września i opowiem o pewnej włoskiej miejscowości. Portofino – bo to o nim mowa – to moim zdaniem jedno z najbardziej urokliwych miasteczek włoskiego wybrzeża. Jest tu wszystko, co lubię: piękna przyroda, błękitne morze, urwiste klify, wąskie uliczki, kolorowe kamienie, przystań dla jachtów, doskonała kuchnia i luksus w najczystszej postaci.

Portofino przyciąga znanych i bogatych. Tutaj ślub wziął Wayne Rooney, tutaj odpoczywała Kylie Minogue, tutaj wreszcie kręcono część zdjęć do słynnej amerykańskiej opery mydlanej „Moda na sukces”. A w 2012 r. w Portofino odbył się koncert niesamowitego Andrea Bocelli. 

Miejscowość ma dość długą historię, której ślady można odnaleźć w tutejszych zabytkach. Zwiedzanie najlepiej zacząć od głównego placu czyli Piazzetty, otoczonej licznymi kamieniczkami. To zdecydowanie najlepsza miejscówka na obiad – ja polecam wszystkie dania rybne.

Kolejnym punktem programu powinien być Castello Brown z 1557 r., zlokalizowany nad samą zatoką. Obecnie znajduje się tam muzeum, ale warto go odwiedzić nie ze względu na zbiory, ale na widok, jaki rozciąga się stamtąd na miasteczko i zatokę. Wielbicieli starych kościołów na pewno nie rozczaruje romański kościół św. Marcina. W środku znajdziecie wiele rzeźb i obrazów genueńskich i liguryjskich mistrzów.

Coś dla siebie w Portofino znajdą też miłośnicy przyrody – miasteczko jest położone wewnątrz obszaru chronionego w ramach Parku Narodowego. Nie ma tu ogólnodostępnych plaż, a nurkowanie jest możliwe jedynie w wyznaczonych miejscach. To samo dotyczy poruszania się po okolicy – jest to możliwe tylko po wyznaczonych ścieżkach.

Ja czas w Portofino spędziłem przede wszystkim na odpoczynku. I to samo polecam wam. Niespieszny spacer, kawa w jednej z licznych kawiarenek czy obiad z widokiem morze to zdecydowanie najlepszy wybór w tej miejscowości. A potem koniecznie zakupy w jednym z licznych butików najsłynniejszych luksusowych marek.

1 Response
  • sylwia
    Październik 8, 2018

    Przepiekne i bardzo urokliwe miejsce na ziemi ,super zdjecia.

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *